رشید وطن دوست در جشنواره موسیقی فجر می خواند

melodymag

گروه سهند به سرپرستی و خوانندگی رشید وطن دوست در بیست و هفتمین جشنواره موسیقی فجردر تهران، کرج و قزوین به روی صحنه می رود.

به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از خبرگزاری مهر، رشید وطن دوست سرپرست و خواننده گروه موسیقی سهند با اعلام این خبر گفت: من در تمام دوره های جشنواره موسیقی فجر شرکت کرده ام و به نظرم این جشنواره خود یک جریان فرهنگی است.

وی افزود: برنامه ما در دو بخش تدارک دیده شده که اغلب قطعات ترکی هستند و دو قطعه فارسی هم در این رپرتوار گنجانده شده است.

این خواننده ادامه داد: هشت قطعه ترکی نظیر آیریلیق، سندگالماز،حیدربابا و دو قطعه فارسی نظیر شوق بهار از جهانگیر جهانگیراف و ساری گلین برگرفته از موسیقی فولکلور را اجرا خواهیم کرد.

وطن دوست بیان داشت: در این اجرا یک ارکستر شش نفره من را همراهی می کنند که می توان به رضا رضوی(پیانو)،وحید اسداللهی(نقاره)،فرهاد فرجلی(تار)،احسان اسداللهی(گارمون)،ابوالفضل اسداللهی (گوشه نقاره) و سریه نریوا(کمانچه) اشاره کرد.

خواننده گروه سهند در ادامه صحبت های خود با تاکید بر این موضوع که جشنواره باید به همه سلیقه ها پاسخ دهد، گفت:در حال حاضر آنچه می تواند مردم ما را به جشنواره موسیقی فجر بکشاند، تنوع بیشتر و توجه به موسیقی بومی خودمان است.

وی افزود: انواع موسیقی پاپ و کلاسیک در بهترین شکل و استاندارترین اجرا وجود دارد اما آنچه مورد غفلت قرار گرفته و مردم شیفته آن هستند،نواهای بومی است.

این خواننده خاطرنشان کرد:اکنون مردم دیگر موسیقی های تکراری را دنبال نمی کنند و به همین دلیل از موسیقی ملی ما فاصله گرفته اند؛در همین راستا بهتر است فکری به حال نواهای و ملودیهای مهجور اقوام ایرانی کنیم تا با احیا آنها جان تازه به کالبد موسیقی ایرانی ببخشیم.
گروه موسیقی سهند به خوانندگی رشید وطن دوست ۲۷ بهمن ماه ساعت  ۱۸:۳۰ در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می رود. این گروه همچنین کنسرتهایی را در کرج و قزوین برگزار خواهد کرد.

بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به دبیری دکتر حسن ریاحی ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه در تهران، شیراز، کرج، قزوین، یاسوج و گرگان برگزار می شود.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*