آغاز نامطلوب بخش پاپ با اجرای ضعیف احسان خواجه‌امیری

melodymag

اجرای گروه های «پاپ» بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، در حالی با كنسرت «احسان خواجه امیری» آغاز شد كه كیفیت اجرای این گروه در حد شان و اعتبار این جشنواره بین المللی نبود.

به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از ایرنا نخستین شب از اجرای گروه های پاپ بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به گروه موسیقی «احسان خواجه امیری» به سرپرستی و خوانندگی این هنرمند تعلق داشت كه شب گذشته (دوشنبه ۲۴ بهمن ماه) به میزبانی سالن همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد.

این گروه كه در دو سانس ۱۸ و ۱۵ دقیقه و ۲۱ و ۴۵ دقیقه پذیرای علاقه مندان موسیقی بود در هر دو نوبت اجرا با تاخیر ۴۵ دقیقه ای كار خود را آغاز كرد كه این اقدام چندان در شان شناسنامه این گروه موسیقی به عنوان یكی از حرفه ای ترین گروه های موسیقی كشور نبود.

احسان خواجه امیری برای این اجرا ۱۲ قطعه از آهنگ های آلبوم ها و موسیقی سریال هایی را كه پیش از این به تولید و ارائه آنها پرداخته بود انتخاب كرده بود و بر خلاف كنسرت هایی از این دست كه همواره گروه اجرایی یك یا تعدادی بیشتر از آهنگ های جدید خود را نیز به مخاطبان ارائه می دادند، این خواننده تنها با اجازه حضار یكی از آهنگ های پدر خود «ایرج» (حسین خواجه امیری) با نام «من یه پرندم» را به عنوان بخش ویژه اجرای خود در نظر گرفته بود كه در اواسط این اجرا، قسمت كوتاهی از شعر را فراموش كرد و با لبخندی ساده از كنار آن گذشت.

اجرای این خواننده به عنوان افتتاح كننده بخش پاپ جشنواره بیست و هفتم موسیقی فجر، اثری در خور توجه و در حد نام و اعتبار این خواننده نبود، مجموعه ۱۱ نفری نوازندگان این گروه در طی این اجرا بارها ناهماهنگ نشان دادند و اگر سازهای كوبه ای در حفظ ریتم یاری‌گر نوازندگان نبودند بدون شك این اجرا به یكی از ضعیف ترین كنسرت های این دوره از جشنواره بدل می شد.

در میان اعضای گروه نوازندگان افراد صاحب نام و چهره های شناخته شده ای در عرصه موسیقی پاپ كشور چون بهرنگ بهادرزاده (نوازنده كی‌بورد)، سیامك كریم‌پور(نوازنده ترومبون) و احسان نی‌زن(نوازنده ویلن) حضور داشتند كه چنین ناهماهنگی هایی در زمینه نواختن سازها از چنین افرادی دور از ذهن به نظر می رسید و بار دیگر بی تفاوتی اغلب گروه های موسیقی پاپ كشور بر ارائه كیفی آثارشان را در هنگام اجرای زنده به رخ می كشید.

از میان قطعات اجرا شده در این برنامه آثاری مانند «غریبانه»، «میوه ممنوعه»، «نابرده رنج» و «پول كثیف» آهنگ هایی بودند كه خواجه امیری آنها را برای سریال های تلویزیونی تولید كرده بود و سایر قطعات این اجرا شامل «برای آخرین بار»، «شیرین»، «خلاصم كن»، «سلام آخر»، «نمی‌دونی»، «دارم میام پیشت» و «عشق می یاد» از میان آلبوم های این هنرمند انتخاب شده بود،‌هر چند در این میان باز هم انتخاب محدود از آخرین آلبوم این خواننده و تاكید بر آهنگ های آلبوم های قدیمی خواجه امیری در نوع خود جالب به نظر می رسید.

خالی بودن یك سوم ظرفیت سالن همایش های بین المللی برج میلاد به هنگام میزبانی از این كنسرت بار دیگر مهر تاییدی بر گران بودن بیش از حد بلیت های بخش پاپ این جشنواره به شمار می رفت و به مسوولان برگزاری این رویداد متذكر شد كه می توان با كاهش قیمت بلیت ها، مخاطبان بیشتری را به بزرگترین رویداد موسیقی كشور جذب كرد.

در كنار این اجرا بازار داغ دوربین های فیلمبرداری و عكاسی در حین اجرا با توجه بر تاكید برگزار كنندگان این جشنواره بر عدم ورود این دستگاه ها به سالن های اجرا،‌ از دیگر مواردی بود كه به چشم می خورد.

بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر تا ۳۰ بهمن ماه در تهران و شهرستان ها بر پا است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*