جزییات کنسرت گروه سه نفره سوییسی در تهران

melodymag

گروه سوییسی کالین والون در بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر برنامه اجرا می‌کند.
به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، گروه تریوی کالین والون از سوئیس متشکل از نوازندگانی چون کالین والون (پیانو)، پاتریس موره (کنترباس) و ساموئل روهرر (سازهای کوبه‌ای) در این دوره از جشنواره در بخش بین‌الملل به روی صحنه می‌روند و قطعاتی از موسیقی کشور خود را اجرا می‌کنند.

کالین والون اعتقاد دارد که موسیقی‌اش بیشتر وامدار و ملهم از شیوه آوازی خوانندگان است تا نوازندگان پیانو. گویی با ساز‌هایشان آوازی را بدون کلام می‌خوانند.

آثار هنرمندانی چون تام یورک، ارکان اوغور هنرمند مشهور ترکیه، موسیقی بومی منطقه بالکان و آناتولی، منبع الهامی برای ساختار موسیقایی این گروه بوده است.
melodymag

کالین والون گروه سه نفره خود را در سال ۱۹۹۹ به همراه لورنس بیلر و رافائل پدرولی تاسیس کرد. پس از همکاری‌های مشترک با دو هنرمند هموطنش پاتریس مورت و ساموئل روهر در پروژه‌هایی دیگر و درک متقابل هنری پدید آمده میان آن‌ها، والون در ‌‌نهایت در سال ۲۰۰۴ این دو را جایگزین نوازندگان قبلی کرد.

melodymag

آلبوم اخیر این سه هنرمند با عنوان روگا (به زبان آلبانیایی به معنی سفر یا طریقت) به تهیه کنندگی مانفرد آیشر (اسطوره موسیقی پیشرو جز جهان) توسط مطرح‌ترین ناشر ۴۰ سال اخیر دنیا (ای سی‌ام) منتشر شده است.

این گروه همچنین در طول سال‌ها فعالیت خود موفق به دریافت جایزه اول مسابقه جهانی جز در سال  ۲۰۰۷، جایزه سوم بهترین نوازنده پیانو از فستیوال مشهور بین المللی مونترو در سال ۲۰۰۸، جایزه اول بنیاد هنری کافمن در سال ۲۰۰۸، جایزه اول انجمن موسیقی سوئیس (سوئیزا) در سال ۲۰۰۹ و  جایزه بر‌تر بنیاد هنری فریدل والد در سال ۲۰۱۰ شده است.

melodymag

گروه ترایوی کالین والون ۲۵ و ۲۶ بهمن ماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار ایوان شمس به روی صحنه می‌رود.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*