همه چیز درباره «بی خداحافظی» فیلمی با بازی رضا صادقی

melodymag

در حالی تازه ترین ساخته احمد امینی با عنوان «بی خداحافظی» در جشنواره به نمایش گذاشته شد که دقیقا همان طور که کارگردان فیلم وعده داده بود در این اثر، رضا صادقی تنها به عنوان یک بازیگر است که جلوی دوربین رفته یعنی برخلاف تصورات عام این فیلم، مروری بر زندگی صادقی نبوده و اگرچه کاراکتر اصلی داستان و این خواننده مشکی پوش همنام هستند اما تنها اشاراتی اندک از زندگی حقیقی رضا وارد فیلم شده است.

به گزارش مجله موسیقی ملودی «بی خداحافظی» یک درام زندگینامه ای است با داستانی روان درباره خبرنگاری که وظیفه تحقیق درباره خواننده ای با نام رضا صادقی که به تازگی به کما رفته را برعهده میگیرد و در طی انجام این وظیفه با بخشهایی کمتر دیده شده از زندگی رضا آشنا شده اما در نهایت میفهمد کل پروسه تحقیق نه عاملی برای کمک به افزایش دانسته های مخاطبان که برنامه ای از پیش تعیین شده برای از رکود خارج کردن مجله ای بوده که در آن کار می کرده.

سیر روایی داستان ریتم مناسبی دارد و با کمترین هرزگویی مخاطب را به هیجان ناشی از دانستن درباره یک شخصیت مشهور میرساند. در ایجاد این ریتم بخش عمده ای از کار برعهده موسیقیهایی بوده است که در جاهای مختلف فیلم توسط صادقی اجرا میشود و احتمالا دوستداران خاص او را هم به وجد می آورد.

فیلم هرچند اندک گوشه چشمی هم دارد به مراودات کاسبکارانه موجود در بازار موسیقی ایران و نقد رفتار تهیه کنندگانی که مدتهاست ارزش کار هنری را فقط به میزان فروش آلبومها مرتبط میدانند. در این بخش چهره هایی مشابه چهره یکی دو تا از تهیه کنندگان لاله زاری هم به نمایش درمی آید، ضمن اینکه شباهت آشکار کاراکتری که مسئول اداره موسیقی است و آلبوم صادقی را رد میکند با علی ترابی از مسئولان سابق این نهاد هم قابل کتمان نیست!

به نقل از شبکه ایران، فیلم «بی خداحافظی» با شوکی که مخاطب را با علامت سوالات پی در پی مواجه میکند آغاز شده و رهایی از این شوک است که ادامه داستان را شکل میدهد. در صورت اکران درست، «بی خداحافظی» را میتوان از جمله فیلمهای پرفروش سال آینده دانست.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*