گروه بازار بلو موسیقی تلفیقی و ملل را در تهران اجرا می‌کند

bazar-bla

گروه «بازار بلو» در بخش بین الملل جشنواره بیست و هفتم موسیقی فجر تلفیقی از موسیقی های سوئیس، ایران و سوئد را اجرا می کند
به گزارش مجله موسیقی ملودی گروه موسیقی« بازار بلو» با تلفیقی از نوازندگان سوئیس ، ایران و سوئد در بخش بین الملل بیست و هفتمین جشنواره موسیقی فجر به اجرای موسیقی خود می پردازد.

ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر اعلام کرد: گروه موسیقی بازار بلو  متشکل از نوازندگانی چون بیورن مه یر(باس آکوستیک، باس ماندولا، باس ایستاده)، برونو آمستا( هم آوا، جلوه های صوتی با حنجره)، کاسپار راست( کوبه ای و پرکاشن) و آزیتا حمیدی(هارپ، هم آوا) در تالار ایوان شمس به روی صحنه می روند و قطعاتی از موسیقی تلفیقی و ملل مختلف را اجرا می کند.
این گروه تلاش دارد تا مشترکات گنجینه عظیم فرهنگ های گوناگون و دور از هم را با خلاقیت، احترام و احساس به هم نزدیک کند.
گروه بازار بلو ۲۶ و ۲۷ بهمن ماه ساعت ۱۹ در تالار ایوان شمس به روی صحنه می رود.
دومین آلبوم بازار بلو با عنوان «نیش» در سال ۲۰۰۴ کاندید جایزه گرمی شد و جایزه بهترین آلبوم موسیقی فولک سال را نیز از مراسم سالانه موسیقی اسکاندیناوی دریافت کرده است.

دومین آلبوم بازار بلو با عنوان “نیش) در سال ۲۰۰۴ کاندید جایزه گرمی شد و جایزه بهترین آلبوم موسیقی فولک سال را نیز از مراسم سالانه موسیقی اسکاندیناوی دریافت

«گمشده»، چهارمین آلبوم استودیویی گروه سوئدی «بازار بلو» است که توسط نشر «هرمس» منتشر شده است.

علاقمندان یقینن این گروه را با اجرای زنده‌ی موفق‌شان در سال ۱۳۸۳ در «کاخ نیاوران» و قطعات منتشر شده‌ در آلبوم‌ «بهار در نیاوران» و آلبوم «ابرها» می‌شناسند. آلبوم «گمشده» نخستین اثر مستقل «بازار بلو» است که توسط نشر «هرمس» منتشر می‌شود.

این گروه سه نفره‌ی سوئدی به موسيقی خود كه برداشتی معاصر از موسيقی محلی و سنتی سوئدی است لقب «TripFolk» داده‌اند. «بازار بُلو» در سال ۱۹۹۹ اولين آلبوم خود را منتشر كرد که با استقبال چشمگيری در سرتاسر اروپا مواجه شد و در سال ۲۰۰۰ به عنوان برترين آلبوم سنتی- محلی سال معرفی شد. «بازار بلو» در سرتاسر دنیا و از جمله ایران به اجرای موسيقی پرداخته است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*