گزارشی از اجراهای بخش پاپ جشنواره موسیقی فجر

melodymag

جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر پایان یافت و در بخش موسیقی پاپ تعدادی از خوانندگان این عرصه به اجرای برنامه در برج میلاد پرداختند.
احسان خواجه‌امیری در دو سانس، گروه رستاک در دو سانس، مازیار فلاحی هم در دو سانس میزبان مخاطبانشان در برج میلاد بودند.
هم‌چنین علی اصحابی، گروه آریان، بنیامین، بهنام صفوی و محسن یگانه هم هر کدام در یک سانس در برج میلاد به اجرای برنامه پرداختند. کیفیت اجراهای پاپ در این دوره از جشنواره به نسبت خوب بود و مخاطبان هم استقبال خوبی داشتند اما به نظر می‌رسد توجه به شیوه‌های اجرایی، نورپردازی مناسب و … کیفیت این نوع اجراهای موسیقی را بالاتر ببرد. برای مثال یکی از مسایلی که امسال در نورپردازی وجود داشت این بود که علی‌رغم طراحی خوب نور، این نوع نورپردازی در برخی موارد ممکن بود چشم مخاطبان را آزار دهد و این موضوع بهتر است در دوره‌های بعد مورد توجه قرار گیرد.
پس از هنرنمایی احسان خواجه‌امیری در روز اول جشنواره و در بخش پاپ نوبت به محسن یگانه رسید تا بخت خود را بیازماید. کنسرت محسن یگانه قرار بود ساعت ۱۸:۱۵ برگزار شود که طبق معمول با تاخیر انجام شد. البته اکثر کنسرت‌های بخش پاپ با تاخیر شروع شدند.

محسن یگانه درباره کنسرت خود در جشنواره بیست‌وهفتم موسیقی فجر چنین گفت: «چون دوست دارم آلبوم حباب به نحو احسن باشد و دربازار توزیع شود با تمرکز بیشتری روی آن کار می‌کنم به همین دلیل تا عید نوروز چهار یا پنج قطعه جدید آماده خواهم کرد که در اینترنت پخش شود.»  نباشی، سکوت، آسمان همیشه ابری نیست، باروبندیل و نشکن دلمو از قطعاتی بود که یگانه در این کنسرت آن‌ها را اجرا کرد.

تیتراژ سریال قلب یخی بهانه‌ای شد تا اهالی موسیقی و هنردوستان، مازیار فلاحی را بشناسند. پنج‌شنبه شب در برج میلاد مازیار فلاحی میزبان هواداران خود در خلال کنسرت‌های بخش پاپ جشنواره موسیقی فجر ۹۰ بود.

وی کنسرت خود را با قطعه دروغه، شروع کرد و گفت: باعث افتخارم است که در جشنواره موسیقی فجر در کنار بنیامین، محسن یگانه و سایرین برنامه اجرا می‌کنم. از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم تشکر می‌کنم.

پس از آن فلاحی تیتراژ سریال جاودانگی را خواند. قلب یخی و مجنون لیلی قطعات بعدی بود که این خواننده اجرا کرد. پس از اجرای این قطعات فلاحی گفت: همیشه دوست دارم به عنوان آهنگ‌ساز معرفی می شوم. وی سپس یک آهنگ نواخت. دلم شکسته حرفی نیست قطعه بعدی بود که فلاحی اجرا کرد. وی گفت: افتخار می‌کنم که اعضای ارکستر من همگی تحصیلکرده‌اند. فلاحی ترانه تو را دوست دارم را خواند و پس از توضیحات درباره تیتراژ برنامه «جوان ایرانی سلام» آن را اجرا کرد. پس از اجرای قطعه «لحظه‌ها» که با استقبال مواجه شد فلاحی اعضای گروهش را معرفی کرد. قطعه رویای واقعی که با درخواست حضار اجرا شد با استقبال روبرو شد و قطعه پایانی این کنسرت هم «دروغه» بود که با همراهی مخاطبان به اجرا درآمد.

کنسرت گروه آریان هم با شور و نشاط خاصی برگزار شد. در ابتدای کنسرت کلیپی از این گروه پخش شد که مورد استقبال قرار گرفت. گروه آریان قطعات قدیم خود را اجرا کردند که هنوز هم طرفداران خود را دارد.

دیگر هنرمندی که در بخش موسیقی پاپ در بخش جنبی برنامه اجرا کرد بنیامین بهادری بود که کنسرتش با استقبال هواداران مواجه شد. او در طول اجرایش گفت: با مخاطبان حرفه‌ای روبه‌رو است و این کنسرت از میان هفتاد برنامه ای که اجرا کرده، بهترین کنسرتش است.

این خواننده از تحویل دادن آلبوم جدیدش به مدیر برنامه‌هایش ـ محسن رجب‌پور ـ در هفته آینده خبر داد. در هر حال جشنواره امسال هم پایان یافت و باید در نظر گرفت که مخاطبان شاخه‌های هنری مختلف سلایق مختلفی دارند و پوشش دادن تمامی این سلیقه‌ها کار هنرمندان را دشوار می‌کند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*