آلبوم موسیقی گیلکی « پیله پالوان» منتشر شد

hossein-ghavami

آلبوم موسیقی گیلکی آلبوم موسيقي «پيله پالوان» به خوانندگي «حسين قوامي آبکناري» و آهنگسازي «محمدتقي رنجبر معاف» منتشر شد.
به گزارش مجله موسیقی ملودی واحد موسيقي حوزه هنري گيلان آلبوم موسيقي «پيله پالوان» با خوانندگي حسين قوامي آبکناري و آهنگسازي محمد تقي رنجبر معاف کاري از گروه « شور انگيز» را توليد و به بازار عرضه کرد.
اين آلبوم شامل ۷ قطعه (ترانه ) شامل « پيله پالوان»، «مشت‌ولق»، «گيلانه بهار»، «سل کول توسه دار»، «عمو دختر»، «وارش و آتش» و «زن خوازي» اشاره کرد.
حسن عشقي، سياوش رنجبر معاف، غلامرضا ورعي، توماج مصفا، آرش عشقي، محمد انشايي، سورنا آذر پيرا، شقايق رنجبر معاف، محمد تقي رنجبر معاف به ترتيب کار سنتور، تار، ني، تار و سه تار، بم تار، کمانچه، تنبک و دايره و نقاره، سه تار ، تارو سه تار اين آلبوم را بر عهده دارند و اباذر غلامي، مرتضي ريحاني و مظفر زارع از شاعران قطعات اين آلبوم هستند.
حسين قوامي آبکناري متولد سال ۱۳۲۵ از خوانندگان خوش صداي گيلاني است که چند سال از محضر استاد محمود کريمي بهره برده است. وي هم‌چنین کنسرت‌هاي متعددي را در فستيوال‌های موسيقي فولکلور از جمله فرانسه ، ايتاليا ، آلمان ، کشورهاي عربي اجرا کرده است.
hossein-ghavami

محمد تقي رنجبر معاف متولد سال ۱۳۲۶ شهرستان انزلي ، آهنگساز و مدرس تارو سه تار از پيشکسوتان نام آشناي موسيقي سنتي است که سال هاست به طوري جدي در اين عرصه فعاليت مي کند.
رنجبر تا کنون آثار قابل توجه اي را در زمينه موسيقي گيلان ارائه کرده ، وي عضو فعال گروه عشاق گيلان و گروه فرهنگيان بوده و با تشکيل گروه شور انگيز کنسرت هاي متعددي را به نفع امور خيريه اجرا کرده است.
اين دو هنرمند به رغم تلاش دير سال خود در عرصه موسيقي اين ديار و توليد آثاري ارزشمند در محدوده موسيقي گيلان، تا کنون موفق به ارائه مجموعه اي مستقل از خود نشده اند ، هر چند که به طور پراکنده قطعاتي از آنان دست به دست در اختيار علاقه مندان قرار گرفته است از اين رو حوزه هنري گيلان کوشيده است تا مجموعه اي مشترک و مستقل از اين دو هنرمند را در اختيار اهالي موسيقي بگذارد و پيله پالوان حاصل اين تلاش است.
قطعات اين مجموعه با برخورد داري از فضايي دلنشين، سادگي ريتم و حس و حالي آشنا با ذائقه گيلان ، حاصل تلاش آهنگسازي است که با کوله باري از تجارب موسيقايي، توانسته وجه اي ديگر از موسيقي گيلان را با توانمندي به نمايش بگذارد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

  1. مجله شما آئینه تمام نمای سبکهای مختلف موسیقی وعلی الخصوص فولک میباشد امیدوارم همیشه استمرارداشته باشید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*