انتشار کتاب «سرگذشت موسیقی در ایران» برای نوجوانان

melodymag

«سرگذشت موسیقی در ایران» نام کتابی از مجموعه «فرهنگ و تمدن ایران » است که به زودی روانه بازار کتاب می‌شود.

به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از پانا «سرگذشت موسیقی در ایران» نام کتابی از مجموعه «فرهنگ و تمدن ایران » است که به زودی روانه بازار کتاب می‌شود.

عزت‌الله الوندی به تازگی کتابی پیرامون موسیقی در ایران برای نوجوانان به رشته تحریر در آورده است که از سوی انتشارات افق روانه بازار کتاب خواهد شد.

«فرهنگ و تمدن ایران» عنوان مجموعه‌ای است که توسط «انتشارات افق» منتشر می‌شود؛ در این مجموعه، نوجوانان با سرگذشت هنرها و علوم مختلف در ایران از گذشته تا کنون آشنا می‌شوند.

«سرگذشت موسیقی در ایران» نیز کتابی از این مجموعه است که «عزت‌الله الوندی» آن را نوشته است. الوندی در این کتاب تلاش کرده تا شرح مناسبی از موسیقیدانان ایرانی و چگونگی شکل‌گیری گونه‌های مختلف موسیقی را در قالب حکایت‌های مختلف شرح دهد.

وی در این اثر تاریخ ۶ هزار ساله موسیقی ایران و مباحث نظری آن را با زبانی ساده و جذاب بیان کرده است. بیان رخدادهای تاریخی در حوزه موسیقی و معرفی موسقیدانان متقدم و معاصر از جمله ویژگی‌های این اثر است.
یادآور می‌شود، «سرگذشت نقاشی در ایران» نوشته‌ «پرویز براتی»، «سرگذشت نمایش در ایران» نوشته‌ «رضا آشفته»، «سرگذشت سینما در ایران» نوشته‌ «گیسو فغفوری»، «سرگذشت ادیان در ایران» نوشته‌ «آرمان آرین» و «سرگذشت نجوم در ایران» نوشته‌ «شکوه حاجی نصرالله» دیگر جلدهای مجموعه‌ «فرهنگ و تمدن ایران» هستند که به‌زودی توسط «انتشارات افق» منتشر می‌شوند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*