پس از مرگ ویتنی هیوستون ترانه معروف او هم‌چنان پرطرفدار است

melodymag

آهنگ معروف «همیشه دوستت خواهم داشت» با صدای جاودانه «ویتنی هیوستن» در ماه میلادی اخیر به‌عنوان سومین آهنگ پرطرفدار آمریکا شناخته شد.
به گزارش مجله موسیقی ملودی پس از مرگ ناگهانی ویتنی هیوستون خواننده خوش‌صدای سیاه‌پوست در آستانه مراسم جایزه گرمی، مشهورترین آهنگ این خواننده دوباره مورد توجه مردم قرار گرفت و به‌عنوان سومین آهنگ پرطرفدار آمریکا شناخته شد.
آهنگ I Will Always Love You در لیست ۱۰۰ ترانه پرطرفدار بیلبورد رده‌ سوم را به خود اختصاص داد. این آهنگ که در سال‌ها ۱۹۹۲-۹۳ برای نخستین بار با صدای ویتنی هیوستون منتشر شده بود در آن زمان بیش از ۱۴ هفته در صدر جدول پرفروش‌ترین آهنگ‌های آمریکا قرار داشت. این آهنگ‌‌‌‌، دومین ترانه‌ای‌ست که موفق شده در دو زمان جداگانه (به‌فاصله ۱۹ سال) جزو سه آهنگ برتر آمریکا قرار بگیرد.
پیش از این آهنگ «تویست» به خوانندگی «چابی چکر» در سال‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۶۲ به این مهم دست پیدا کرده بود.
آهنگ I Will Always Love You برای نخستین بار توسط «دالی پارتون» ملکه موسیقی کانتری نوشته شد و در در سال ۱۹۷۴ به بازار آمد. این آهنگ برای یک هفته در صدر بهترین آهنگ‌های کانتری مجله بیلبورد قرار گرفت.
در سال ۱۹۸۲ دالی پارتون این آهنگ را مجدداً ضبط کرد. ویتنی هیوستون در اوایل دهه ۹۰ این آهنگ را با درون‌مایه‌ آر اند بی و با کمک صدای پرقدرت خود جانی دوباره بخشید و آهنگ به‌عنوان موسیقی متن فیلم «بادیگارد» شهرت بسیاری پیدا کرد.
این ترانه به نماد موسیقی ویتنی هیوستون تبدیل شده است.

ویتنی هیوستون خواننده مشهور ۱۱ فوریه ۲۰۱۲ در سن ۴۸ سالگی در هتل هیلتونِ بورلی هیلز درگذشت. او با مشکلات سو مصرف مواد دست و پنجه نرم می‌کرد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*