رابین گیب خواننده گروه بی جیز درگذشت

melodymag

رابین گیب از برادران گروه بی جیز پس ازیک نبرد طولانی با سرطان روده و کبد درسن ۶۲ سالگی درگذشت.

به گزارش مجله موسیقی ملودی رابین گیب پس از اینکه یک عمل جراحی بر روده اش انجام شد و وخامت حال به خاطر سرطان درگذشت. در فوریه امسال او در مصاحبه ای با بی‌بی‌سی عنوان کرد که بر بیماری سرطان غلیه کرده اما در ماه مارس و متعاقب وخامت حالش به بیمارستان مراجعه کرد.

گروه بی جیز از معروفترین گروههای موسیقی پاپ بود و آثار آنها میلیونها دلار فروش داشت. در دهه هفتاد میلادی گروه‌های «بی‌جیز» و «آبا»  رقابت تنگاتنگی در چارت‌های موسیقی دهه هفتاد میلادی داشتند.

زندگی حرفه ای رابین گیب زمانی آغاز شد که او و برادرانش گروه بی جیز را در سال ۱۹۵۸ براه انداختند. ترانه های گروه بی جیز جزو پرفروشترین ترانه ها در اين ۶ دهه بوده اند. حال از این گروه سه نفره استثنایی، تنها یک برادر باقی مانده است. ماوریس گیب برادردیگر گروه نیز قبلا در سال ۲۰۰۳ در سن ۵۳ سالگي به خاطر مشكل روده درگذشت.

بی‌جیز گروه موسیقی معروفی بود که از سه برادر تشکیل می‌شد. این گروه فعالیت خود را از سال ۱۹۵۸ میلادی آغاز کرده بودند و این فعالیت‌ها تا سال ۲۰۰۳ که «موریس گیب» به دلیل بیماری درگذشت ادامه داشت.

گروه موسیقی بی‌جیز طی دهه‌های ۶۰ تا ۹۰ میلادی به‌عنوان یکی از پرطرف‌دارترین گروه‌های موسیقی مطرح بودند و در دهه ۷۰ میلادی در ایران نیز طرفداران بسیاری داشتند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*