سهیل نفیسی: مهم‌ترین دغدغه‌ام معرفی اشعار سرزمینم است

soheil-nafisi

سهیل نفیسی که این روزها برای برگزاری تازه‌ترین كنسرت خود با عنوان «از آن سال‌های دور» به جنوب سفر كرده، با خبرنگاران بندرعباس به گفتگو نشست.
به گزارش ایسنا، این خواننده و آهنگساز در آغاز این نشست در پاسخ به سوالی درباره اولویت‌هایش برای انتخاب ترانه و اشعارش گفت: در انتخاب ترانه‌هایم الزاما به دنبال تصویر سازی نیستم هر چند كه همواره شعر همراه با تصویر بوده و منظری برای خیال‌پردازی خواننده به وجود می‌آورد.
او ادامه داد: در انتخاب شعر برای خواندن، می‌خواهم حلقه گمشده میان جوان امروز و اشعار تاریخی کشورمان را بازیابی کنم.

نفیسی ، مهمترین دغدغه‌اش را معرفی اشعار سرزمینش به كسانی دانست كه از گذشته تا به امروز آن را نشنیده یا وقتی برای شنیدن آن نگذاشته‌اند.
آهنگساز و خواننده «ری را»، شاعران محبوب خود را ابراهیم منصفی و احمد شاملو نامید و عنوان کرد: از سال ۴۰ تا ۶۵ در بندرعباس زندگی کردم و در آن دوران ارتباط نزدیکی با زنده یاد «رامی» داشتم. من با این هنرمند بزرگ جنوب زندگی کردم و با روحیاتش آشنایی کامل داشتم و از آنجا كه هیچ شاعری به خوبی منصفی در منطقه جنوب کشور نمی‌شناسم به سراییدن ترانه‌های او می‌پردازم.
خواننده آلبوم «چنگ و سرود» درباره نقشش در معرفی «رامی» به مردم کشور گفت: امیدوارم همگان به این موضوع پی برده باشند که بیشتر تأکید بنده بر اجرای قطعات زنده یاد منصفی برای معرفی این هنرمند در سطح کشور و در عرصه بین‌المللی است. کاری که در حال حاضر صورت گرفته و در شهرهایی همچون تهران در حال حاضر از این هنرمند به نیکی یاد شده و آثارش از فروش بالایی برخوردار است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*