اجرای آثار موسیقی مشاهیر جهان از سوی گروه کر فیلارمونیک تهران

melodymag

گروه كر فیلارمونیك ایران به رهبری علیرضا شفقی نژاد ۲۲ و ۲۳ تیرماه ساعت ۲۱ در تالار وحدت برنامه اجرا می كند.

به گزارش مجله موسیقی ملودی رهبر گروه كر فلارمونیك ایران به ایرنا گفت: این گروه در اجرای پیش روی خود ۲۲ و ۲۳ تیرماه با اجرای آثاری از باخ و موتسارت در تالار وحدت به صحنه می‌رود، این گروه متشكل از ۹۰ نفر آوازخوان به همراه گروه كوچك مجلسی برنامه خود را در دوبخش موسیقی جهانی و فولكلور ایرانی به روی صحنه می‌برد.

شفقی نژاد گفت: در بخش نخست این اجرا آثاری همچون ۷ قسمت كانتات ۴  ( یوهان سباستین باخ ) در می مینور به همراه ۶ قسمت از مس رماژور موتسارت با استفاده از قابلیت‌های صدایی دیجیتال كه شبیه به ارگ كلیسایی است اجرا می شود.

وی افزود: در قسمت دوم این كنسرت قطعه ای برای چهار بخش صدایی خانوم‌ها و هاله لویا ساخته هندل به همراه آثار فولكور موسیقی ایران همچون لاچین ، سایه كمر ، عزیزجان ، هی یار ، سركتل عرضه خواهد شد.

رهبر اركستر فیلارمونیك ایران یاد آور شد: گروه مجلسی كوچكی متشكل ازسازهای ساكسیفون ، كنتر باس ، تمیپانی ، درامز و پیانو با سولیستی آلوین آوانسیان در بخش دوم كنسرت این گروه را همراهی می كنند.

وی افزود: بخش نخست كنسرت به اجرای آثار موسیقی مذهبی آوازی دوره باروك و كلاسیك در فرم كرال سمفونی اختصال دارد و در بخش دوم سعی شده تنظیمات موسیقایی رنگ و تمبر تازه صوتی را به مخاطبان عرضه كند.

شفقی نژاد فعالیت خود در حوزه موسیقی كرال را از ۱۲ سال پیش با رهبری اركستر زنده یاد محمد نوری آغاز پس از آن در گروه فلارمونیك ایرانیان به طور مستمر فعالیت می كند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*