کنسرت محمدرضا لطفی و نبیل یوسف شریداوی در اصفهان

melodymag

دلتای می‌سی‌سی‌پی در نصف جهان می‌نوازد.

محمدرضا لطفی، در ادامه کنسرت‌هایش در سال جدید، روزهای ۱۵ و ۱۶ تیرماه به اصفهان می‌رود تا مخاطبان موسیقی این شهر را به بداهه نوازی تار و سه‌تار میهمان کند. در این کنسرت، نبیل یوسف شریداوی با دف‌نوازی و سجاد منصوری با تنبک‌نوازی، محمدرضا لطفی را همراهی می‌کنند.

به گزارش مجله موسیقی ملودی کامیار فانیان، شاگرد محمدرضا لطفی و مسئول برگزاری این کنسرت در اصفهان، نبیل یوسف شریداوی را به اعجوبه دف‌نوازی تشبیه کرد و گفت: «او یکی از بهترین نوازندگان دف در ایران است. فیگورهای ریتمیک نوازندگی‌اش منحصر به فرد است. تکنیک‌های دست چپی ابداع کرده که مخصوص به خود اوست و مسافرت‌هایش به کردستان و آموختن از اساتید دف‌نوازی محلی، تاثیر به سزایی در کار او داشته است.»

این محقق و نوازنده سازهای سه تار، دو تار شرق و شمال خراسان و تنبور منطقه گوران اضافه کرد: «استاد لطفی تنبک نوازی سجاد منصوری را در کنسرتی دیده بودند و او را تحسین کردند. بعد، او نزد آقای لطفی رفت و ساز زد. آقای لطفی پرسید: در خانواده‌تان، پدر یا مادر، کسی ساز می‌زند؟ و خب او جواب داد که فرزند حسن منصوری، نی‌نواز تواناست. آقای لطفی گفت: خیلی‌ها تنبک می‌زنند اما شما تنبک را می‌نوازی. شما موسیقی اجرا می‌کنی.»

به گفته کامیار فانیان محمدرضا لطفی ابتدا ترجیح می‌داده کنسرت‌هایش را در مرکز ایران به صورت گروه نوازی اجرا کند اما با توجه به شناختی که نسبت به کار این دو هنرمند اصفهانی داشته، تصمیم می‌گیرد که کنسرت اصفهان به صورت بداهه نوازی تار و سه‌تار و البته هم‌نوازی دف و تنبک اجرا شود.

آمریکا، کرمانشاه و حالا اصفهان، میزبان کنسرت‌های سال جدید محمدرضا لطفی بوده‌اند. در نیویورک ده هزار نفر از کنسرت او استقبال کردند. به نوشته «شرق»، روزنامه «نیویورک تایمز» لطفي را نوازنده‌اي دانسته كه با سازش مخاطب را مسحور خود مي‌كند، روزنامه ايرلندي «ايريش‌تايمز» او را به «دلتاي مي‌سي‌سي‌پي» تشبيه كرده كه با سازش، موجب نزديكي فرهنگ‌ها به هم مي‌شود و پيتر جي‌شارپ، از كارشناسان موسسه معتبر موسيقي آمريكا از كنسرت لطفي با عنوان رويداد مهم تاريخي در موسيقي نيويورك و کنسرتی که با استقبال کم‌نظیر مخاطبان اکثراً آمریکایی برگزار شد، ياد مي‌كند.

شرکت غوغای سکوت شهر با همکاری موسسه آوای شیدا، کنسرت بداهه نوازی محمدرضا لطفی با هم‌نوازی سجاد منصوری و نبیل یوسف شریداوی را در تاریخ ۱۵ و ۱۶ تیرماه ۹۱ ساعت ۲۰:۳۰ در تالار رودکی ملک شهر اصفهان برگزار خواهند کرد. قیمت بلیت‌های این کنسرت از ۱۵ تا ۴۵ هزارتومان تعیین شده است. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو بلیت می‌توانند با شماره تلفن‌های ۰۹۱۳۳۲۷۶۷۲۸ و ۰۹۱۳۵۵۱۰۸۰۲ و ۰۳۱۱۲۲۴۰۱۱۵ تماس بگیرند.

  • نفیسه حاجاتی/ مجله موسیقی ملودی

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*