گروه همایون و پیمان ناصح‌پور به صحنه بازمی‌گردند

melodymag

گروه موسيقي همايون به سرپرستي مهران مهرنيا با همراهي پيمان ناصح پور نوازنده مهمان مهرماه امسال در تهران بعد از ۸ سال كنسرت مي دهد.

به گزارش مجله موسیقی ملودی، مهران مهرنيا نوازنده تار و سرپرست گروه همايون در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني موسيقي ايران درباره اين اجرا گفت: آخرين اجراي گروه به سال ۱۳۸۳ باز مي گردد و در اين مدت ۸ ساله نيز هيچ اجرايي را به صحنه نبرده ام چرا كه تصميم به انجام كار گروهي نداشتم اما از چندين ماه گذشته به توصيه دوستانم و نيز نياز خودم تصميم به برگزاري كنسرت كردم.

وي ادامه داد: در اين اجرا قصد دارم با حضور پيمان ناصح پور نوازنده برجسته تنبك كه بعد از سالها به ايران برگشته اند و نيز امير اثني عشري خواننده و ۹ نوازنده در دو بخش به روي صحنه برويم به طوري كه آثاري از قدما و آهنگسازاني كه كمتر اجرا و شنيده شده اند را همچون از شهنازي، ركن الدين مختاري و آثاري منسوب به علي اكبر شيدا در دستگاه چهارگاه و بيات ترك اجرا كنيم.

اين نوازنده تار با بيان اينكه قطعات را عينا اجرا خواهيم كرد و هيچ بازسازي در آنها صورت نخواهد گرفت، بيان داشت: آثار اجرايي در اين كنسرت با توجه به اينكه متعلق به دوره هاي گذشته هستند بدون تغيير اجرا خواهند شد به طوري كه حتي روايتهاي پيش درآمد از يك قطعه نيز همانگونه نواخته مي شوند البته در يك بخش‌هاي از تنظيمات اعمال سليقه‌هاي كوچكي صورت گرفته و يك مقدار چاشني امروزي تري به خود گرفته اند.

مهرنيا با اشاره به ضبط قسمت اول اين كنسرت گفت: هم اكنون در حال ضبط بخش اول اين اجرا به صورت آنسامبل هستيم و قصد داريم تا قبل از اجرا مابقي قطعات را ضبط كنيم. همچنين تلاش داريم بعد از اجرا در تهران و نيز قبل از ماه محرم تور كنسرتهايي را در چندين شهر برگزار كنيم كه هم اكنون صحبتهاي مقدماتي را براي اجرا در همدان و اروميه انجام داديم.

مهران مهرنيا در خاتمه خاطر نشان كرد: كنسرت گروه همايون مهرماه امسال در تهران برگزار خواهد شد و از آنجايي كه اكثر نوازندگان گروه همايون از دانشجويان كنسرواتوار تهران هستند احتمالا اين كنسرت با حمايت اين مركز آموزشي برگزار مي شود.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*