یک انجیل متعلق به الویس پریسلی به حراج گذاشته می‌شود

melodymag

یک انجیل متعلق به «الويس پريسلي» در ماه سپتامبر به حراج گذاشته می‌شود.

یک انجيل حاشيه‌نويسي شده متعلق به «الويس پريسلي» هنرمند اسطوره‌ای موسیقی قرن بیستم آمريكا در ماه آينده ميلادي با پایه قيمتی بالغ بر ۲۰ هزار پوند به حراج گذاشته مي‌شود.

این انجیل که ۱۶۰۰ صفحه دارد برای اولین کریسمسی که الویس در گریس‌لند حضور داشت توسط دایی این هنرمند به وی اهدا شده بود.

به گزارش بي‌بي‌سي «سلطان راك اندرول» در حاشيه‌ يكي از صفحه‌هاي انجيلش نوشته است: قضاوت يك انسان برحسب حقير‌ترين كار يا رابطه‌اش، مانند داوري‌كردن در مورد اقيانوس با در نظر‌گرفتن يك موج است.
melodymag

اين انجيل با برجسته‌‌كاري‌هايي ازجنس طلا،در جلدي چرمي پوشيده شده و يكي از ۱۰۰ يادگاري الويس پريسلي است كه حراجي «امگا» آن را در هشتم سپتامبر به فروش مي‌گذارد. پيش‌بيني مي‌شود اين اثر به قيمتي بيش از ۲۰هزار پوند خريداري شود.

الويس آرون پريسلي خواننده و هنرپيشه آمريكايي و يكي از مشهورتریم شخصيت‌ها در هنر معاصر و موسيقي آمريكاي قرن بيستم است که در سال ۱۹۷۷ در حالی که ۴۲ ساله بود درگذشت.

او در دوران شكوفا شدن سبك «راك اند رول» به ويژه در نيمه‌ي دوم دهه ۱۹۵۰ بر آن حكمراني مي‌كرد‌؛ چنان كه به «سلطان راك اندرول» مشهور شد، آثار وی از فروش بسیار بالایی برخوردار بودند.

این هنرمند که حداقل دو نسل هواداران پروپاقرص داشته است از سال ۱۹۵۶ به بعد با اجراي ۴۵ ترانه و بازي در ۳۳ فيلم سينمايي و حضور در برنامه‌هاي تلويزيوني و كنسرت‌ها،‌ موفقیت بسیاری را به دست آورد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*