کنسرت گروه تنبورنوازان لاوچ در شهرستان کرج

melodymag

گروه تنبورنوازان «لاوچ» به سرپرستی و آهنگسازی «حیدر کاکی» تنبورنواز مطرح کرمانشاهی در تاریخ ۱۰ آبان در سالن سيروس صابر كرج روی سن می رود.

به گزارش گروه دریافت خبر مجله موسیقی ملودی این کنسرت در دو بخش فارسی و کردی تقدیم علاقه مندان می شود.

حیدر کاکی در رابطه با اجرای کنسرت گروه گفت: قرار است در این کنسرت آثاری از استاد علی اکبر مرادی اجرا کنم که از این میان می توان به قطعاتی همچون «فراق» ،«خزان» ،« مهجوری»، «نوروز»، «پرواز» و نیز قطعاتی از خودم به نام های «دیوانه شو»، «دلاچونی»، «گردون بیکران»، «بیداد » و همچنین آهنگی براساس «مقام خان میری» اجرا می کنم.
این هنرمند مطرح موسیقی تنبور با بیان اینکه در این کنسرت به اجرای آوازهایی در مقام گل وخاک و سه ر ته رز و غریبی و آوازی تلفیقی از موسیقی تنبور و موسیقی هورامی را به همراه تنبور اجرا خواهد شد، افزود: محوریت این کنسرت بر روی موسیقی با تنبور است اما سازهای دیگری چون کمانچه، شورانگیز، بم تار، دف، تنبک و دهل نیز استفاده خواهیم کرد.
سرپرستی گروه لاوچ، نوازندگی سازهای تنبور، شورانگیز و همچنین خوانندگی این گروه به عهده حیدر کاکی است.

دیگر اعضای گروه عبارتند از: شعله اخوان، فرزاد بازگیر، ( تنبور و همخوان) ذکریا یوسفی (دف)، بهنوش کاظمی زاده (کمانچه)، ارسلان عباسی (تنبور و بم تار)، صیادمحمدی (تنبور و دهل)، فرزان خاكپور(تنبور)، همایون کاکی (تنبک و کوزه).
لازم به ذکر که گروه تنبور لاوچ به سرپرستی استاد علی اکبر مرادی در اوایل دهه ۷۰ شکل گرفت و تا اوایل دهه ۸۰ادامه فعالیت داشت و در جشنواره ها و کنسرتهای متعدد حضور مستمری داشت.

حاصل همکاری گروه آلبومی به نام «مهجوری» با صدای« محمد رضادارابی» بود.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*