انتشار کتاب کاریکاتور اساتید موسیقی ایران

melodymag

كاریكاتور اساتید موسیقی ایران با طراحی سعید چاواری در كتابی با عنوان«چهره به چهره» منتشر شد.

به گزارش مجله موسیقی ملودی سعید چاواری طراح کاریکاتورهای این کتاب به ایرنا گفت: در این كتاب كاریكاتور برخی از اساتید موسیقی كشورمان از دوره قاجار به بعد گنجانده شده كه از سوی انتشارات كوله پشتی راهی بازار شده است.

این كاریكاتوریست در ادامه افزود: من خودم متولد صحنه هستم و از كودكی با تنبور و موسیقی بزرگ شده ام و شاید یكی از دلایلی كه به سراغ این سوژه برای كاریكاتورهایم رفته ام علاقه ای است كه به اساتید موسیقی كشورم دارم.

وی همچنین تصریح كرد: در ابتدا قرار بود كاریكاتور ۱۰۰ نفر از اساتید موسیقی را برای انتشار در كتاب«چهره به چهره» استفاده كنیم كه متاسفانه به دلیل كمبود وقت، كاریكاتور ۶۳ نفر از این اساتید آماده و به چاپ رسید.

سعید چاواری ادامه داد: از جمله اساتیدی كه كاریكاتورشان در این كتاب گنجانده شده می‌توان به كلنل علی نقی وزیری، درویش خان، اقبال آذر، غلامحسین بنان، پرویز یاحقی، فرهنگ شریف، مصطفی گرگین زاده، شهرام ناظری، محمدرضا لطفی، كیهان كلهر و جلال ذوالفنون اشاره كرد.

این كاریكاتوریست تاكید كرد: از آنجا كه اگر همه این كاریكاتورها با یك تكنیك اجرا می‌شد احتمال داشت برای مخاطب خسته كننده شود در اجرای آنها از تكنیك‌های مختلفی چون رنگ روغن، اكرلیك، مداد رنگی و پاستل، قلم فلزی، خودكار مشكی، كولاژ و شاپان(با استفاده از قیر) استفاده كرده ام.

وی گفت: برای طراحی روی جلد و پشت جلد كتاب«چهره به چهره» نیز از اتودهایی كه در حین كشیدن این كاریكاتورها شكل گرفته بود استفاده كرده‌ام.

چاواری در ادامه افزود: اوایل آذر ماه امسال نمایشگاهی از این كاریكاتورها در خانه هنرمندان برگزار كردم و بسیاری از اهالی موسیقی كشورمان مانند همایون خرم و محمد سریر بازدید كردند.

بر خلاف آنكه احتمال می‌دادم شاید كسی در این میان لب به شكایت بگشاید، اما اینگونه نشد و همه دوستان حس خوبی به این آثار داشتند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

2 دیدگاه

 1. با سلام و خسته نباشی و ممنون از سایت خوبتون اگر امکانش هست تلفن یا ادرس ایمیل اقای چاواری را بدهید برای سفارش کار متشکرم

 2. بهمن همتی زاده

  با درود و ارزوی موفقیت بیشتر برای ملودی
  به نظر من ، امروز که برای هنرمندان بویژه موسیقدانان ارزش شایسته و بایسته قائل نمی شوند ، شایسته هم نیست که اساتید موسیقی از طریق کاریکاتور به مضحکه گرفته شوند
  این همان خواسته ی دشمنان موسیقی است که به اینصورت تحقق یافته است.
  با پوزش ازجناب سعید چاواری
  و پیشنهادبه ایشان که بجای زحمات اینچنانی ، کاریکاتور آنان را منتشرکن که دشمن فرهنگ و هنر این سرزمینند.
  – بهمن همتی زاده

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*