اجرای کنسرت در مشهد برای همیشه منتفی شد!

melodymag

رییس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی خراسان‌رضوی سرهنگ ناصر نجاریان در نشست دوره‌ای خود با اصحاب رسانه که دیروز در مشهد برگزار شد در پاسخ به سوالی درباره برگزاری کنسرت در شهر مشهد گفت: «به حرمت حرم رضوی به هیچ کنسرتی در مشهد اجازه برگزاری نمی‌دهیم.»

به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از روزنامه بهار، این اظهارنظر مشخص شاید بتواند تکلیف گروه‌های موسیقی‌ای را که خیال برگزاری کنسرت در این شهر را داشتند، مشخص کند.

همین چندی پیش قرار بود گروه اشتیاق به سرپرستی و آهنگسازی علی قمصری و خوانندگی علیرضا قربانی در روز‌های ۲۰ و ۲۱ آبان در دانشگاه فردوسی مشهد روی صحنه برود.

با وجود خبررسانی و کسب مجوزهای لازم از اداره ارشاد استان این کنسرت در حالی که نیم ساعت به پرواز گروه به مشهد مانده بود، لغو شد.

قبل‌تر از این هم قرار بود حسین علیزاده در جریان تور کنسرت دونوازی خود به همراه پژمان حدادی که در شهر‌های مختلف برگزار شد در شهر نیشابور هم که از شهر‌های استان خراسان محسوب می‌شود روی صحنه برود.

همه برنامه‌های اعلام شده این تور کنسرت اجرا شدند و تنها اجرای شهر نیشابور بود که لغو شد.

البته مسئولان ارشاد نیشابور دلیل مشخصی برای لغو این کنسرت اعلام نکردند و به نظر می‌آمد که لغو این برنامه مشمول مشکلات اداری شده است.

حالا اظهارنظر رییس پلیس امنیت اخلاقی مشهد تکلیف گروه‌های موسیقی را به طور کامل مشخص کرده است. برگزاری کنسرت در شهرستان‌ها در این سال‌ها تقریبا از قانون و قاعده مشخصی برخوردار نبوده است.

در اسفند ماه سال ۸۸ کنسرت همایون شجریان به همراه گروه همنوازان حصار باز هم با وجود خبر‌رسانی لغو شد.

در آن زمان وجود دو نوازنده زن در گروه از دلایل لغو این کنسرت اعلام شد.

جالب آنجاست که در آن زمان مدیران وزارت ارشاد در بخش موسیقی مخالف لغو این کنسرت بودند اما به تشخیص مدیران استان این کنسرت برگزار نشد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

  1. وااااااااااااااای خدایا تا کی قراره این اخبار ناراحت کننده رو بشنویم…. واقعا برای خودمون متاسفم که داریم اینقد به سرعت به جنگ با فرهنگمون میریم… خیلی نارحتتم بخدا خیلی زیاد….
    اینقد ناراحتم که نمیدونم باید چی بگم،

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*