آغاز دور دوم کنسرت استاد شجریان و برادران پورناظری در آمریکا

melodymag

دور دوم تور كنسرت محمدرضا شجريان با همراهی تهمورس و سهراب پورناظرى با عنوان Colors of Transcendence (دلبر صنم) با همراهی ارکستر سازهای نوین از ۲۳ بهمن ماه در آمريكا آغاز مي‌شود.
به گزارش مجله موسیقی ملودی دور نخست اين تور از یازدهم آذر در شهرهاى تورنتو آغاز شد و سپس در شهرهاي مونترال، ونكوور و كلگرى كانادا به پايان رسيد.
قسمت اول اين كنسرت شامل اجراي قطعه «نور» ساخته تهمورس پورناظرى شامل بداهه نوازى و بداهه خوانى محمدرضا شجريان در مايه نوا و بيات زند با اشعارى از «فريدون مشيرى» و «هوشنگ ابتهاج» و همنوايى تار، كمانچه، تنبك و دف بود.
بخش دوم كنسرت با قطعه «سفر» شروع شد و در ادامه با بداهه نوازى سازهاى «باربد» ، «دل ودل» ، «شهنواز» با همراهى «شه‌بانگ« و «واتر درام» موسيقى هايى از ايران، ايرلند و بلوگرس أمريكا ادامه يافت. بخش سوم اجراي قطعه
«برسماع» ساخته ساخته سهراب پورناظرى اثرى براى اركستر زهى و تنبور و بخش چهارم اين كنسرت با اجراي آهنگهای «دلبر صنم»، «زخم »، «از عشق و از عشق گفتن» ساخته و تدوين تهمورس و سهراب پورناظرى با همكارى آهنگساز برجسته امريكايى «ديويد گارنر» براساس اشعاری از «نظامی»، «مولانا»، «سعدی»، «سیمین بهبهانی» و «بابا طاهر»همراه بود.

به نقل از روابط عمومی شرکت دل آواز، در كنسرت دلبر صنم كه توسط كمپاني Mystic World Music برگزار شد، هنرمنداني از شش كشور به همنوازي سازهاي ابداعي محمدرضا شجريان در كنارسازهاي كوبه‌اي پرداختند. در اين كنسرت استفني بيبو، دیوید ریدر، فلیپ برازینا با سازهاي (دل و دل)، ایون بوتمر (دل و دل آلتو) شین کاراسو، جوان دمارس (شهنواز)، آندره گورباتنکو (شهبانگ) در كنار نوازندگان گروه شمس؛ تهمورس پورناظري(تار، ساغر، باربد)، سهراب پورناظري (کمانچه، تنبور و شهرآشوب)، شهاب پارنچ، حسين ذهاوي روبين واسي با سازهای کوبه ای به نوازندگي پرداختند.
يكى از ويژگى هاى بارز اين برنامه از ديد مخاطبين روند موسیقی و گروه نوازى آن بودكه هيجانى مضاعف براى بينندگان در برداشت. گفتني است اين تور از ۲۳ بهمن از شهراورنج کانتی آغاز و تا سوم فروردین در شهر برکلی ادامه مي‌يابد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*