برندگان بیست و هشتمین جشنواره موسیقی فجر اعلام شدند

fajr-festival-melodymag-com_

گروه‌های برتر بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر در مراسم اختتامیه‌ای که از ساعت ۲۰ در تالار وحدت اجرا شد معرفی شدند.

به گزارش مجله موسیقی ملودی از فارس، هیئت داوران بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر در بخش آواز جمعی گروه‌های برتر را به این صورت برگزید:

گروه کر فرهنگسرای بهمن به سرپرستی «آرش فلاحی» از تهران و گروه مهر وطن به سرپرستی «مسعود نکویی» از تهران مشترکا حائز رتبه دوم شناخته شدند. گروه کر ملل به سرپرستی «دونا قوامی» از تهران و گروه موسیقی سیتا از ساری حائز رتبه سوم شناخته شدند. هیئت داوران در بخش آواز جمعی گروهی را حائز رتبه اول تشخیص نداد.

اما هیئت داوران این دوره از جشنواره در گروه‌نوازی موسیقی کلاسیک ایرانی رتبه‌های برتر را بدین شرح اعلام کرد:

گروه‌ صبا به سرپرستی «فریدون محمد‌بیگی» از قزوین حائز رتبه اول. گروه چنگ به سرپرستی «رامین صفایی» از تهران حائز رتبه دوم و گروه نسیم به سرپرستی «نسیم احمدیان» از اصفهان حائز رتبه سوم شناخته شد.

اما هیئت داوران بیست و هشتمین جشنواره موسیقی فجر در بخش گروه نوازی کلاسیک غیر‌ایرانی گروه‌های برتر را بدین شرح اعلام کرد: کوارتت گیتار باران به سرپرستی «عمید عسگری» از تهران حائز رتبه اول. کوارتت زهی کادانس به سرپرستی «پویا بلوری» از تبریز حائز رتبه دوم شناخته شد. هیئت داوران در این بخش هیچ گروهی را حائز رتبه سوم تشخیص نداد.

به گزارش فارس در بخش موسیقی کلاسیک غیرایرانی هیچ اثری حائز رتبه شناخته نشد.

اما داوران در بخش مسابقه آهنگسازی کلاسیک غیرایرانی، مرتضی شیرکوهی و فراز خنافری را مورد تقدیر شایسته دانست. در بخش آهنگسازی در حوزه پایان‌نامه بهرنگ خلیلی حائز رتبه برتر شناخته شد.
همچنین حسن ریاحی آهنگساز، به عنوان دبیر بیست‌و‌نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر از سوی حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*