برگزاری کنسرت موسیقی کردی در کانادا

saeed-farajpouri

گروه موسیقی «هم نوازان» به سرپرستی موسیقیدان سرشناس کردستانی «سعید فرج پوری» در کانادا کنسرت موسیقی کردی برگزار می کند.

به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از  مهر، کمانچه نواز با تجربه سنندجی «سعید فرج پوری» کنسرت موسیقی کردی و قطعاتی از موسیقی کلاسیک ایرانی تحت عنوان «همنوازان یار» را با همکاری گروه موسیقی «همنوازان» در شهر ونکوور کشور کانادا برگزار می کند.

بر اساس این گزارش این اجرا پنجم اسفند ماه سال جاری (۲۳ فوریه ۲۰۱۳) در دانشگاه UBC شهر ونکوور کانادا به روی صحنه می رود.

این کنسرت که با سرپرستی سعید فرجپوری در دو بخش موسیقی فارسی و کردی برگزار می شود، در بخش اول، چندین قطعه موسیقی و گورانی کردی از جمله «کیژی کورد»، «سه یران»، «سه بری» و «به رده به رده» و همچنین دونوازی کمانچه و تمبک به نوازندگی سعید فرجپوری و هامین هنری نواخته می شود.

در بخش دوم این کنسرت نیز چندین قطعه موسیقی از ساخته های «سعید فرج پوری» در دستگاه ماهور به زبان فارسی اجرا می شود که تصنیف «میخانه خاموش» با شعری از «مهدی اخوان ثالث»، «ساز و آواز»، «قطعه ضربی»، «چهار مضراب شکسته»، «تصنیف بیگانه» با شعری از «فریدون مشیری» و تصنیف «باران» با شعری از «سیاوش کسرایی» از این اجرا ها است.

اعضای گروه موسیقی «هم نوازان» نیز سعید فرجپوری به عنوان نوازنده کمانچه، جمال صلواتی و پرویز نزاکتی به عنوان خواننده، هامین هنری به عنوان نوازنده تمبک، دف، دوایر کوکی، علی سجادی به عنوان نوازنده بربط و ساینا خالدی به عنوان نوازنده سنتور هستند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*