علی تفرشی: جشنواره موسیقی فجر در بخش پاپ به دنبال درآمدزایی است

ali-tafreshi

انتخاب این گروه‌های پاپ آن هم به صرف داشتن طرفداران جوان کار درستی نیست چرا که چنین دیدگاهی صرفا بر اساس پر کردن سالن‌ها و درآمدزایی شکل گرفته است اما من فکر می‌کنم که جشنواره رسالت دیگری دارد.
به گزارش مجله موسیقی ملودی علی تفرشی، خواننده موسیقی پاپ درباره بخش موسیقی پاپ جشنواره فجر به خبرنگار «نامه» گفت: از سال ۷۶ داور جشنواره موسیقی فجر بودم و در سال بعد نیز برنده همین جشنواره شدم اما به محض حذف بخش رقابتی در این برنامه موضوعات تغییر کرد به نحوی که در حال حاضر چند گروه موسیقی پاپ به صورت نمایشی در جشنواره حضور دارند.
وی در ادامه افزود: این در حالی است که قطعا برای برگزاری یک جشنواره موسیقی فجر باید سطح کیفی کار بیشتر از مسائل کمی مورد توجه قرار گیرد اما به نظر می‌رسد مسئولان چشمانشان را بسته‌اند و صرفا به چند گروه که طرفداران کم سن و سال بیشتری دارند نگاه می‌کنند.
این خواننده پاپ تصریح کرد: انتخاب این گروه‌های پاپ آن هم به صرف داشتن طرفداران جوان کار درستی نیست چرا که چنین دیدگاهی صرفا بر اساس پر کردن سالن‌ها و درآمدزایی شکل گرفته است اما من فکر می‌کنم که جشنواره رسالت دیگری دارد.

تفرشی بیان کرد: جشنواره‌ای که سالی یک بار به مدت ۷ روز برگزار می‌شود می‌تواند نگاه کارشناسانه‌تری ارائه دهد و ماندن در سطح با دیدگاهی عامی کار درستی نیست.

وی افزود: گروه‌های انتخاب شده در طول سال کنسرت‌های مختلفی برگزار می‌کنند و جایگاه لازم را دارند لذا جشنواره باید به گروه‌هایی که از سطح بالاتری برخوردارند توجه کند اما متاسفانه این اتفاق رخ نمی‌دهد و صرفا بر اساس سلیقه مخاطبان پاپ که گاها در این بخش بسیار پایین است، انتخاب رخ می‌دهد که نوعی آسیب در این حوزه محسوب می‌شود.
این خواننده پاپ اظهار کرد: در حال حاضر با گروه «ایده» روی آلبوم جدیدی کار می‌کنم که تلفیقی از موسیقی سنتی و ایرانی است به همین خاطر ترجیح می‌دهم برای کنسرت پس از ضبط این آلبوم اقدام کنم.
تفرشی درباره دلیل عدم برگزاری کنسرت طی سال‌های اخیر گفت: مسئله‌ای درباره مجوز ندارم اما مشکلات مربوط به سالن همواره وجود دارد چرا که سالن وی‍ژه کنسرت به جز تالار وحدت نداریم البته این در حالی است که برگزاری کنسرت بدون داشتن سرمایه‌گذار بسیار سخت است.

وی توضیح داد: هزینه‌های کنسرت از همان روزهای اول تمرین افراد شروع می‌شود به همین خاطر در اغلب موارد برگزاری کنسرت نیز سودآوری چندانی ندارد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*