موسیقی پاپ؛ ناجی اقتصادی جشنواره بیست و هشتم موسیقی فجر

melodymag

پیش فروش بلیت‌های جشنواره موسیقی فجر در حالی آغاز شده که همانند سالهای گذشته موسیقی پاپ از استقبال بهتری برخودار بوده است
به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از باشگاه خبرنگاران، پس از گذشت ۲ روز از آغاز پیش فروش بلیت‌های بیست و هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر همانند سالهای گذشته کنسرت های خوانندگان پاپ مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است.
البته یکی از نکات حائز اهمیت این دوره از جشنواره موسیقی، تغییر قیمت بلیت کنسرت های پاپ است چرا که پیش از این قرار بر واحد بودن این قیمت‌ها بود.
قیمت بلیت‌ها در تالار رودکی و سالن آمفی تئاتر ارسباران بین ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان است.
قیمت بلیت‌های تالار وحدت برای خوانندگان داخلی ۲۵ هزار تومان و برای گروه های بین المللی تا ۴۰ هزار تومان نیز افزایش می یابد.
ارزش بلیت‌های سالن پژوهشکده فرهنگ و هنر نیز ۱۰ هزار تومان است که با توجه به گنجایش نسبتا کم ‌آن قیمت معقولی به نظر می رسد.
قیمت بلیت‌های سالن همایش های برج میلاد به نسبت دیگر سالن ها گران تر است و محدوده قیمتی آن برای کنسرت های پاپ بین ۲۵ هزار تومان تا ۶۵ هزار تومان است.
استقبال بسیار خوب علاقه مندان از خوانندگان پاپ آن هم با بلیت‌هایی به مراتب گران تر نشان دهنده محبوبیت این سبک از موسیقی است.
احسان خواجه امیری چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه در دو سانس اجرا خواهد داشت البته تقریبا تمام بلیت‌های این کنسرت پیش فروش شده است که آن هم در کم تر از ۲۴ ساعت.
بابک جهانبخش و رضا یزدانی روز پنج شنبه ۲۶ بهمن هر کدام در یک سانس اجرا خواهند داشت استقبال نسبتاً خوبی از این دو کنسرت به عمل آمده و بیش از نیمی از بلیت‌های آن پیش فروش شده است.
فرزاد فرزین به همراه گروه جدیدش روز جمعه ۲۷ بهمن در دو سانس روی صحنه خواهد رفت وی که همیشه نوع آوری های خوبی در اجراهایش انجام میدهد این بار نیز قول سوپرایزکردن مخاطبان را داده است.
محمد علیزاده و بهنام صفوی نیز روز ۲۸ بهمن اجرا خواهند داشت، بهنام صفوی که پیش از این نیز در جشنواره بیست و هفتم حضور داشته با اقبال بیشتری روبرو شده و بیش از ۶۰ درصد از بلیت‌های کنسرت وی پیش فروش شده است در نقطه مقابل محمد علیزاده که هنوز آلبوم جدید خود را منتشر نکرده با اقبال عمومی خوبی واقع نشده است و پس از گذشت دو روز از آغاز پیش فروش بلیت‌های جشنواره تنها ۲۰ درصد بلیت‌های کنسرت وی به فروش رفته است.
melodymag

مازیار فلاحی و سیروان خسروی نیز ۲۹ بهمن به روی صحنه خواهند رفت هر کدام از این دو خواننده تنها یک سانس اجرا خواهند داشت و بیشتر بلیت‌های مربوط به کنسرتشان پیش فروش شده است.
اختتامیه کنسرت های پاپ را محسن یگانه اجرا خواهد کرد.
وی روز دوشنبه ۳۰ بهمن آخرین خواننده پاپ خواهد بود که اجرا خواهد داشت یگانه که پیش از این کنسرت های متعددی را در تهران و شهرستان ها برگزار کرده است این بار با کمک علی ثابت تنظیم قطعات اجرایی در کنسرت را تغییر داده است نکته قابل توجه در مورد این خواننده جوان پیش فروش شدن بیش از نیمی از بلیت‌های هر دو سانس کنسرت وی در کمتر از یک روز است.
مخاطبان جشنواره موسیقی فجر امسال استقبال خوبی از بخش های دیگر جشنواره نکرده اند پیش فروش شدن تنها ۲۰ درصد بلیت‌های بخش ها ی مختلف از قبیل بخش رقابتی، بین الملل و استعدادهای درخشان نشان دهنده موفق نبودن این بخش ها در جذب مخاطب است.
البته در این بین محمد معتمدی خواننده جوان با استعداد موسیقی اصیل ایرانی، فرخ زاد لایق و گروه رستاک با اقبال بیشتری واقع شده اند و به نوعی تا به حال ناجی این جشنواره بوده اند.
استقبال نکردن از بخش های اصلی جشنواره مختص امسال نبوده و با نگاهی اجمالی به جشنواره های گذشته این نکته را در می یابیم که مسئولان اجرایی جشنواره هیچ تجدید نظری در زمینه فروش بلیت نداشته اند و همانند گذشته تنها با در اختیار گذاشتن بلیت‌ها به چند شرکت و موسسه و لحاظ نکردن موارد تخمینی موفقیت زیادی را در این زمینه کسب نکرده نکرده اند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*