یادمانی برای پرویز مشکاتیان وعطا جنگوک در جشنواره موسیقی فجر۹۱

melodymag

گروه موسیقی«اهورا ماهشهر» قطعاتی از عطاالله جنگوک و پرویز مشکاتیان را با عنوان یادمان این دو هنرمند در جشنواره موسیقی فجر اجرا می‌کند.

به گزارش مجله موسیقی ملودی محمدرضا نیاکان در گفت‌وگو با ستاد خبری بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر گفت: گروه «اهورا» قصد دارد، کنسرتی را به این دو هنرمند درگذشته تقدیم کند و در واقع این اجرا یادمانی برای استاد جنگوک و استاد مشکاتیان است.

سرپرست گروه«اهورا ماهشهر» در ادامه افزود: «رویا»، «چهارمضراب نوا»، «دود و عود» و «جام جهانی» آثاری از این دو هنرمند هستند که در اجرای گروه «اهورا ماهشهر» شنیده خواهند شد. در سازبندی گروه نیز از سازهایی چون تار، سنتور، کمانچه، بم تار و سازهای کوبه‌ای استفاده شده است.

وی با بیان اینکه مبنای تاسیس «اهورا» بزرگداشت اساتید موسیقی معاصر است، تصریح کرد: علاوه بر این ها قطعات دیگری را هم برای اجرا آماده کرده ایم که در صورت درخواست جشنواره ارائه خواهیم داد. در واقع تصانیف«نفس باد صبا» و «الا یا ایهاالساقی» به همراه ساز و آواز نیز برای اجرا آماده اند.

سرپرست این گروه ماهشهری که در شاخه کلاسیک ایرانی بخش رقابتی جشنواره شرکت کرده است، در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: گروه های موسیقی شهرستانی با مسائل متعددی دست به گریبان هستند که کمبود امکانات و نوازنده به حد کفایت و نبودن محل تمرین از جمله آنها هاست. مشکل دیگر هم این است که دسترسی به اساتید طراز اول موسیقی برای ما ممکن نیست.

او با بیان کمبود امکانات شهرستان ها در زمینه موسیقی اضافه کرد: جشنواره موسیقی فجر برای ما بهترین فرصت است که با یک گروه جوان کاری تخصصی ارائه دهیم، نواقص کار را تصحیح کرده و به مراحل بالاتر برسیم.

نیاکان با اظهار امیدواری از حمایت مسئولان جشنواره از جوانان گفت: گروه ما دارای نوازندگانی است که قدرت نوازندگی شان می تواند باعث شگفتی هیئت داوران شود و این را بسیاری از اساتید تایید کرده‌اند. بنابراین امیدروارم در این موقعیت طلایی توانایی مان را در عمل نیز ثابت کنیم.

بیست و هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به دبیری حسن ریاحی از ۲۵ بهمن تا ۱ اسفند در تهران و چهار استان دیگر ایران برگزار خواهد شد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*