بزرگداشت حبیب سماعی و داریوش صفوت در رادیو

melodymag

برنامه‌ای درباره «حبیب سماعی» و راویان آثار او با نام «حبیب سنتور» جمعه، سی‌ام فروردین ۱۳۹۲، از ساعت ۱۱ تا ۱۲ صبح به وقت تهران، در رادیو تهران به روی آنتن می‌رود.

به گزارش مجله موسیقی ملودی «وحید طارمی» در برنامة ترنّم، به مصاحبه‌ با «شهاب مِنا» درباره حبیب سماعی و شاگردان او می‌پردازد.

در این برنامه، با نکوداشت یاد «داریوش صفوت» شاگرد تازه‌ درگذشته حبیب سماعی، چندین قطعه صوتی از این استاد موسیقی سنتی و دو تن از شاگردان او، داریوش صفوت و طلیعه کامران، پخش خواهد شد.

در این برنامه همچنین گزیده‌هایی از «ردیف حبیب سماعی» در چهارگاه و ابوعطا به نوازندگی شهاب مِنا برای نخستین‌بار و پیش از انتشار آلبوم صوتی «ردیف حبیب سماعی»، به سمع شنوندگان مشتاق خواهد رسید.

در تهیة این برنامه سعی برآن بوده تا از زیاده‌گویی پرهیز شود و بر سیاق مثل شیخ اجلّ، سعدی، که فرموده است: «مشک آنست که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید» با پخش نمونه‌های صوتیِ بیشتر به معرفی آثار و باقیات فاخر استاد حبیب سماعی، که چون گوهرهایی از مستوری‌برون‌آمده‌اند، پرداخته ‌شود و البته که: «قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری».
گفتنی است رادیو تهران، از موج FM ردیف ۹۴ پخش می‌شود و سایت اینترنتی این رادیو قابل شنیدن است.
جمعه ۹ صبح مراسم خاکسپاری استاد داریوش صفوت است و این برنامه با گرامیداشت یاد و نام او، ۱۱ صبح از رادیو تهران پخش خواهد شد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*