آغاز به کار جشنواره ملی موسیقی وحدت در شیراز

melodymag

جشنواره ملی موسیقی وحدت با حضور ۱۵۰ هنرمند از سراسر کشور در شیراز آغاز شد.

به گزارش مجله موسیقی ملودی رییس حوزه هنری فارس در رابطه با این جشنواره به باشگاه خبرنگاران فارس گفت: همزمان با ولادت حضرت زهرا(س) و هفته معلم، جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران و آیین‌های سورگانی با نام «سورنای وحدت» در شیراز طنین‌انداز می‌شود.
علی‌رضا پرورش گفت: محور اصلی این جشنواره، موسیقی و آیین‌های شادمانی،اقوام و نواحی ایران است که در همین راستا ۱۵۰ هنرمند در ۱۰ گروه موسیقی از سراسرایران طی سه شب از یازدهم تا سیزدهم اردیبهشت برنامه‌های متنوعی را اجرا می کنند.
وی افزود: گروه‌های موسیقی استاد شاه نوری از گیلان، استاد گل محمد از سیستان و بلوچستان، سورنا نوازان لرستان، دف نوازان کردستان، محلی کردی، موسیقی و آیین‌های شادی آور خراسان، آیینی بوشهر و دشتستان، آیینی بیرجند و گروه موسیقی واسونک‌های شیرازی، در دومین جشنواره “سورنای وحدت ” برنامه‌هایی اجرا خواهند کرد.
رئیس حوزه هنری فارس تاکید کرد: جشنواره سورنای وحدت حامل پیام وحدت، اتحاد و همدلی، اقوام ایرانی است که به ‌رغم تکثرشان ، تحت لوای هویت ملی و دینی ایران اسلامی پرچم رفیع کشور را بالا نگه داشته‌اند.
پرورش همچنین گفت : در این جشنواره تلاش شده تا حاضران علاوه برآشنایی با موسیقی های بومی نواحی ایران با تکثر و غنای موسیقی و ویژگی های منحصر به فرد این گروه ها نیز آشنا شوند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*