آندره آ بوچلی؛ پرفروش‌ترین خواننده تاریخ موسیقی کلاسیک

melodymag

آندره آ بوچلی یک پدیدۀ جهانی در برنامه های سرگرم کننده و ستاره برجسته تنور در انواع موسیقی هاست. علاقه مندان آندره آ بوچلی، وی را فراتر از این ها می دانند. او با بیش از ۸۰ میلیون سی دی به فروش رفته، پرفروش ترین خواننده در تاریخ موسیقی کلاسیک است.

به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از یورونیوز این هنرمند به تازگی یک کنسرت کوتاه اما فشرده به مناسبت بازگشایی کنگره یونسکو در شهر لوکا، واقع در توسکانی اجرا کرده است.

بوچلی در حقیقت تنها یک خواننده همه کاره اپرا و ستاره معروف پاپ نیست. او همچنین یک نوازنده پیانوی پرشور و یک انسان متعهد است؛ وی در سال ۲۰۱۱ بنیادی برای کمک به نابینایان بنا گذاشت. او هدف های متعددی را دنبال می کند.

وی تأکید می کند که اولین هدفش مبارزه با فقر است و سپس کارهای پراکنده دیگری به هدف بهبود شرایط زندگی برای افراد کم درآمد انجام می دهد. او یادآوری می کند که سرمایه گذاری هایی با همکاری دانشگاه ام آی تی در بوستون کرده و امیدوار است به این وسیله بتواند دستگاه هایی که به نابینایان کمک می کند تا بر اختلالات جسمی خود غلبه کنند را توسعه دهند.

آندره آ بوچلی هنرمند نابینا، می گوید که فوق العاده به کشورش دلبستگی دارد. به ریشه هایش، به دوستانش و بطور کلی به ایتالیا، به همین دلیل وقتی خارج از ایتالیاست دلش برای همه چیز تنگ می شود.
melodymag

او در ارتباط با اثر معجزه آسای موسیقی می گوید: «کاتون معروف به اوتیک، فیلسوف روم قدیم می گفت، اگر به سربازان خواندن یاد بدهید، یا به آنها بیاموزید که از موسیقی لذت ببرند، دچار دردسر می شوید، چون آنها جنگ را فراموش می کنند. این سخن، توانایی هنر و فرهنگ را در کاهش خشونت در جامعه و هشیاری بیشتر آن نشان می دهد.»

بوچلی به کسانی که از انتخاب موزیکال او ایراد می گیرند، می گوید: «کسی که خیلی از او الهام گرفتم و الگوی من است، یعنی خواننده اپرا، فرانکو کورلی، در جواب به این سؤال که صدایش را به چه نوع تنور نزدیک تر می بیند، گفت میل دارم فقط به صدای من توجه شود.»

او در پایان می افزاید: «آن‌چه برای من اهمیت دارد این است که نهایت سعی خودم را بکنم تا نمونه یک انسان خوب برای بچه هایم باشم. تلاش هر روزه من اینست که سعی کنم بستگی ام را به چیزهای زودگذر کم و کمتر کنم، چیزهایی که ارزش واقعی ندارند و باید آنها را پشت سر گذاشت.»

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

  1. واقعا این مرد فوق العادست هم صداش هم انسانیتش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*