موزه گروه موسیقی آبا در استکهلم افتتاح شد

melodymag

پس ازگذشت تقریبا ۴۰سال از پیروزی گروه موسیقی آبا (ABBA) در مسابقه یورو ویژن و کسب شهرت جهانی در استکهلم موزه ای درباره این گروه افتتاح شد.

در موزه «آبا» آثاری از اولین فعالیت های این گروه تا زمانی که تبدیل به معروف ترین گروه موسیقی سوئد در دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی شد می توان مشاهده کرد. این موزه به گونه ای بسیار مدرن طراحی شده است.
به گزارش یورونیوز،ماتیاس هان سن، مدیر موزه می گوید: ما گیتارها، میزهای صدابرداری و تجهیزات اولین استودیوی این گروه را داریم. ما تمام خاطرات قدیمی مربوط به این گروه را حفظ کرده ایم و هیچ چیزی از قلم نیفتاده است و حتی سعی کرده ایم چیزهایی را به مجموعه اضافه کنیم که برای بازدید کنندگان سرگرم کننده باشد. مثلا شما می توانید در اینجا و در یک فضای مجازی به عنوان پنجمین عضو گروه در کنار چهار عضو اصلی به ایفای نقش بپردازید. از این تجربه شما فیلم برداری می شود و مشخصات شما در صفحه اصلی وب سایت آبا درج خواهد شد.
ایده راه اندازی یک موزه برای این گروه به سال ۲۰۰۸ بر می گردد، اما پس از آنکه بیورن اولواس یکی از اعضای قدیمی گروه وارد این پروژه شد همه چیز متوقف شد.
بیورن اولواس می گوید: موزه معمولا برای افرادی ساخته می شود که فوت شده باشند و به همین دلیل شما خواهان چنین چیزی برای خودتان نخواهید بود. این کار شاید یک نوع خودشیفتگی باشد، اما یک سال پیش ناگهان این فکر به ذهنم خطور کرد که این کار را می توان در جایی غیر از زادگاهم و برای همه مردم انجام داد تا به آنجا بروند و با فعالیت های گروه آشنا شوند. به این ترتیب در این کار شرکت کردم و تمام تلاشم را به کار گرفتم که همه چیز تا جای امکان خوب پیش برود و اکنون از انجام این کار خوشحالم. زیرا مکان سرگرم کننده خوبی ساخته شده است.
موزه «آبا» از هفتم ماه مه به طور رسمی درهایش را روی عموم باز کرد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*