آلبوم پلک پنجره از «رحیم پوردرخش» منتشر می‌شود

melodymag

آلبوم «رحیم پوردرخش» خواننده جوان بوشهری با نام «پلک پنجره» به زودی در سطح کشور منتشر می‌شود.

به گزارش مجله موسیقی ملودی رحیم پوردرخش خواننده سرشناس استان بوشهر که بارها کارهای متنوعی از وی در صدا و سیمای استان و کشور پخش شده است، این روزها در حال انتشار نخستین آلبوم رسمی خود با عنوان پلک پنجره در سطح کشور است.

کمتر از یک ماه دیگر شش هزار نسخه از آلبوم این خواننده مردمی روانه بازارهای سراسر کشور شود.ساز تخصصی وی در مدرسه موسیقی، گیتار است. علاوه بر این مدرس آواز و عضو خوانندگان کلاسیک ایران نیز هستم.

چندی پیش نیز صدا و سیمای استان اقدام به پخش صدای پنج سالگی این هنرمند کرد تا نشان دهد زندگی رحیم پوردرخش از همان اوان کودکی با آواز، موسیقی و قریحه پیوند خورده است.

به گفته وی، به جز خانواده‌اش، موسیقی تمام زندگی او است که سعی کرده این زندگی را با مردم خوب کشور تقسیم کرده و به عبارتی رحیم پوردرخش بدون موسیقی یعنی یک مرده متحرک.

خانواده رحیم پوردرخش از پدر گرفته تا برادر، خواهر، برادرزاده و خواهر زاده وی همه اهل هنر و به عبارتی خانواده او یک خانواده کاملا هنری هستند.

او که برای انتشار نخستین آلبومش بیش از دو سال دوندگی کرده، بسیار امیدوار است که کار اولش مورد استقبال عمومی قرار گیرد.

  • اسپانسری ندارم/ برای انتشار آلبوم وام گرفته‌ام

رحیم پوردرخش در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در این آلبوم سعی شده جوانان را بیشتر مورد نظر قرار دهم. آهنگ‌های عاشقانه‌ای که نیز خوانده ام کوچه بازاری نیست.

وی بیان داشت: از آنجایی که این آلبوم نخستین کار منتشر شده در سطح کشور است، لذا تمام سعی خود را برای گیرایی هرچه بیشتر آن انجام داده‌ام زیرا به طور قطع نخستین آلبوم هر هنرمند شناسنامه وی است.

این هنرمند خاطرنشان ساخت: ویلن به صورت کاملا حرفه ای که زحمت آن را استاد بابک شهرکی کشیده، محور تمام آهنگ‌های آلبوم پلک پنجره است و پس از آن گیتار بیشترین کاربرد را در کارهای من دارد.

پوردرخش با عنوان اینکه متاسفانه برای این آلبوم اسپانسر نداشته ام، افزود: برای تامین هزینه‌های این آلبوم که چیزی در حدود ۲۵ میلیون تومان بود، مجبور به گرفتن وام، اجراهایی که بعضا در سطح استان داشته‌ام و برگزاری کلاس‌های موسیقی، این آلبوم را به مرحله انتشار رسانده‌ام و به عبارتی با زجر و بدبختی هزینه‌های اولین آلبوم خود را جور کردم هر چند در اواخر کار آقای تبرکی فرماندار کنونی کنگان و آقای پاریابی رئیس شورای اسلامی شهر مرا حمایت مالی کردند.

  • نبود حمایت‌کننده مالی معضل بزرگ برای خوانندگان

این خواننده ابراز داشت: این معضل بسیار بزرگی برای یک خواننده است که برای کارهای او حمایت کننده مالی پیدا نشود.

وی تصریح کرد: یک آلبوم هر چقدر هم که قوی باشد سرانجام یک روز تاریخ مصرفش به اتمام می‌رسد و لذا یک خواننده برای مطرح‌کردن خود و نام شهر و استان خود باید به طور مرتب برای چند سال پیاپی آلبوم دهد و لذا به یک منبع مالی یا همان حمایت‌کننده مالی نیازمند است. یک هنرمند نباید دغدغه گرفتن وام و این در و آن در زدن برای تامین هزینه آلبوم خود داشته باشد.

پوردرخش اظهار داشت: برای رسیدن به هدفم علاوه بر ایجاد رفاه و آسایش برای خانواده ام که اولویت دارد، آرزوی مطرح شدن شهرستان و استانم را در جهان دارم. برای رسیدن به این هدف کارم و در یک کلام مادیات را کنار گذاشته‌ام.

وی گفت: آینده کاری خود را صد درصد موفق می بینم زیرا در ابتدا به خدا و سپس به پشتکار خود اعتقاد و ایمان دارم.

وی با اشاره به افزایش بسیار چشمگیر خوانندگان کشور خاطرنشان کرد: در یک برهه از زمان موسیقی پاپ گل گرفت و به قولی استارت افزایش خوانندگان نیز زده شد.

  • کیفیت خوانندگان همراه با تعداد آنها افزایش نیافته است

این هنرمند اذعان داشت: متاسفانه برخی با شنیدن نام موسیقی پاپ، موسیقی خارج کشور و موسیقی غرب و… را متصور می‌شوند و ناخودآگاه در مقابل آن جبهه‌گیری می‌کنند ولی حقیقت این است که موسیقی مردمی هر کشور را پاپ گویند و به همین دلیل راحت‌تر می‌توان حرف دل را در آن بیان کرد که این موضوع باعث گرایش جوانان به این موسیقی نیز شده است.

پوردرخش با اشاره به اینکه با افزایش تعداد خوانندگان، کیفیت به همان میزان بالا نرفته است، تصریح کرد: برخی از خوانندگان که نه صدا دارند و نه به صورت علمی این هنر فراگرفته اند؛ فقط به دلیل برخورداری از وضعیت مالی بالا می‌توانند چندین و چند آلبوم ارائه دهند و این در حالی است که هنرمندان زیادی هستند که به لحاظ مالی قدرت انتشار آلبوم‌های پی در پی را ندارند و این معضل بزرگی برای جامعه موسیقی کشور است.

وی ابراز داشت: متاسفانه برای اولین بار اجازه اجرای کنسرت برای مردم شهر خودم یعنی کنگان در ایام نوروز به بنده داده نشد، علی‌رغم اینکه مشکل خاصی از بنده و موسیقی مورد نظر نیز وجود نداشت.

  • خوانندگی یک شغل و حرفه آبرومند است

این هنرمند خوانندگی را یک شغل و حرفه آبرومند توصیف کرد و گفت: تمام زندگی بنده موسیقی است و این موسیقی است که می‌تواند روح و روان انسان را تلطیف کند و به خدا نزدیک سازد.

پوردرخش تاکید کرد: علاقه مندان به موسیقی علاوه بر استعداد بهتر است خود را در این زمینه علمی‌تر کنند.

وی اظهار داشت: تنها جایی که برای اجرا دعوت نمی‌شوم کنگان است، علی‌رغم اینکه بارها برای اجرای موسیقی به جزیره خارک، برازجان، عسلویه، بوشهر، جم، تهران و دیگر استان‌های کشور دعوت شده‌ام.

پوردرخش بیان داشت: برای گسترش این رشته هنری باید زمینه را برای اجرای کنسرت مهیا کنند. یک خواننده بدون اجرای کنسرت زمینه لازم را برای پیشرفت پیدا نمی‌کند و یک نوع بی‌انگیزگی در او ایجاد می‌شود.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*