انتشار آلبوم‌های موسیقی اینک از امید، سایه‌ها و حکایت

melodymag

آلبوم‌ موسیقی «اینک از امید» به خوانندگی صادق شیخ زاده توسط موسسه «راوی آذرکیمیا» منتشر و با پخش «رهگذر هفت اقلیم» راهی بازار موسیقی کشور شد.

به گزارش مجله موسیقی ملودی شیخ زاده ضمن اعلام این خبر به شبکه ایران گفت: «آلبوم «اینک از امید» آفریده ای در جهت اجرای موضوعی موسیقی ایرانی است، که نه تنها انتخاب اشعار روایت کننده بهره جویی از آنٍ حال و امید است، بلکه این مهم در تمام لحظه های اثر مدد ردیف‌های دستگاهی موسیقی ایرانی را نیز به خود واداشته است تا اشعار و ملودی‌ها به کمال، راویان در خوری برای موضوع امید باشند. این فرآیند که بعد از هنرهای اصیل ما نظیر تعزیه و شاهنامه خوانی به ندرت صورت پذیرفته است، می‌کوشد تا از این پس با پشتوانه ای که «اینک از امید» به آن اموخته، درتمامی آثار پس از این نیز به بیان ترمولوژی هنرمند از یک موضوع در زمینه های مختلف اجتماعی بپردازد.»

وی در ادامه درباره جزییات آلبوم «اینک از امید» افزود: «این اثر از قطعاتی چون «مقدمه»، «تصنیف مجلس انس»، «تصنیف شور اشتیاق»، «تصنیف آغازی دیگر» و دو قطعه ساز و آواز تشکیل شده که آهنگسازی آلبوم «اینک از امید» را شاهین شهبازی برعهده داشته و قطعات نیز در فضای ماهور و اصفهان با پیش فرض امید ساخته شده و توسط ایشان هم تنظیم گردیده است، همچنین در این اثر از اشعار امیدبخش حافظ، خیام، مولانا و علی اکبر شیدا استفاده کرده‌ایم.»
این اثر از ملودی گرفته تا اشعار با مضمونی از امید ساخته و اجرا شده و شاهین شهبازی (سرپرست گروه، تار و سه تار)، مرتضی صنایعی (نی)، علی درویش نوری (عود)، فرشاد صارمی (کمانچه)، کوروش بزرگ پور (تمبک)، محسن پوربخت (سنتور) و مهدی نقشینه پور (دف، دایره و کوزه) به عنوان نوازنده در این اثر به هنرنمایی پرداخته‌اند.
علاقه مندان برای تهیه آلبوم موسیقی «اینک از امید» به صورت نسخه اصلی می‌توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری در سراسر کشور مراجعه نمایند.
هم‌چنین آلبوم موسیقی «سایه‌ها» با صدای امیراشکان غلامی به بازار موسیقی رسید.

به گزارش مجله موسیقی ملودی از ایسنا آلبوم «سایه‌ها» اثری است که با محوریت کلام تولید شده و علیرضا ثنایی و امیراشکان غلامی آهنگسازی آن را بر عهده داشته‌اند.

در مقدمه این آلبوم نوشته شده است: «کلام ،محور موسیقی ایرانی است… توجه به کلام در فرهنگ ایرانی ما را بر آن داشت، برای احترام به درک مخاطب، این مجموعه با محوریت کلام تولید شود. در تمامی قطعات، موسیقی بر اساس فضای شعر و ترانه ساخته شده‌اند و تولید آهنگ بر مبنای حس برآمده از کلمات و جاری شدن آن بر نت‌ها بوده است و تنظیم، آنگونه که گوش شنونده از توجه به کلام غافل نشود.»

«اسب چوبی»، «عشق شاید»، «گره»، «غزل تازه» و…از قطعات این آلبوم محسوب می‌شوند؛ «سایه‌ها» توسط شرکت «گلچین آوای شرق» منتشر شده است.

هم‌چنین آلبوم موسیقی «حکایت» با آهنگسازی و تنظیم برزو امیری، آواز حسین علیشاپور و همراهی گروه موسیقی ترنگ، راهی بازار موسیقی کشور ‌شده است.

امیری سرپرست گروه موسیقی ترنگ درباره جزئیات این اثر گفت: آلبوم «حکایت» ۷ حکایت دارد و در آواز بیات اصفهانی ارائه شده است.

وی در ادامه افزود: این اثر در سال ۱۳۸۸ ضبط و سعی شده که تنظیم پولیفونی قطعه‌ها توسط گروه کر اجرا شود که می‌توان گفت اولین اثر منتشر شده با این فرم از موسیقی است و تمامی اشعار از خواجه حافظ شیرازی است.خوانندگی این آلبوم موسیقی را حسین علیشاپور برعهده داشته و علی قمصری تکنوازی تار و من تکنوازی کمانچه را در این آلبوم برعهده داشته‌ایم.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*