سالارعقیلی: عشق در کار موسیقی را از استاد «حافظی» بیاموزیم

melodymag

مراسم یادبود استاد فریدون حافظی با حضور هنرمندان در مسجد الرضا برگزار شد.

به گزارش مجله موسیقی ملودی سالار عقیلی در حاشیه‌ی این مراسم که عصر ۲۲ خرداد ماه برگزار شد در گفت‌وگویی با ایسنا گفت: به جامعه هنری، ضایعه‌ی درگذشت استاد فریدون حافظی یکی از گنجینه‌های موسیقی مملکت‌مان را تسلیت می‌گویم، متاسفانه پارسال و امسال، ما چند تن از هنرمندان بزرگ مملکت را از دست دادیم.

وی ادامه داد: من با خانواده مرحوم حافظی خیلی نزدیک بودم و خاطرات زیادی با ایشان دارم، چون تقریبا هر سال عید نوروز را با هم بودیم، مخصوصا سه چهار سال اخیر را که با هم به سفر رفتیم.

عقیلی با اشاره به درگذشت فریدون حافظی گفت: من افتخار داشتم که حدود پنج، شش اثر از ایشان را بخوانم و چند تا از این آثار را با ارکستر ملی ایران با رهبری فرهاد فخرالدینی اجرا کنم البته برخی هم هنوز منتشر نشده زیرا به تازگی کار ضبط و تنظیم آن تمام شده است.

وی ادامه داد: به هر حال این هم افتخاری برای من بود. در آینده‌ای نزدیک یکی دو اثر منتشر خواهد شد و متاسفم که استاد حافظی نیستند که این کنسرت را ببینند.

سالار عقیلی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ویژگی‌های استادحافظی گفت: ایشان نمونه بارز شخصیت، معرفت بودند و هرچه از شخصیت ایشان بگویم کم گفته‌ام. آنچه برای من درس بزرگی بود، این بود که تا آخرین نفس، حتی در بستر بیماری هم دست از هنر بر نداشتند و کار می‌کردند. حدود چهار پنج هفته گذشته بود که با من تماس گرفتند و گفتند کار جدیدی برایت ساختم، بیا تا آن را با هم کار کنیم. برای من خیلی جالب بود که ایشان در بستر بیماری دوباره یک کار جدیدی برای من ساختند ولی متاسفانه عجل مهلت نداد که آن کار را انجام دهیم.

وی ادامه داد: این کار باید برای دیگر هنرمندان که زود کنار می‌کشند، درس باشد که استاد تا آخرین نفسشان حتی در بستر بیماری هم ساز زدند و دست از کار نکشیدند و این برای ما درسی عبرتی است که باید عشق را در کار موسیقی و هنر از ایشان آموخت.

محمد سریر دیگر هنرمند موسیقی هم در گفت‌و گو با ایسنا در حاشیه‌ی مراسم یادبود فریدون حافظی، گفت: استاد حافظی از اساتید حلقه‌های گذشته موسیقی ملی ایران بودند و اتفاقا یک هفته قبل از این اتفاق در خدمتشان بودم.

وی ادامه داد: انتظار نداشتم ایشان را از دست بدهیم. آن روحیه بسیار خوب و توانایی‌های بسیار ارزشمند در حوزه موسیقی ملی ما، همیشه در خاطره‌ها خواهد ماند و ما سعی می کنیم که این روحیه را به جوانان دیگر منتقل کنیم.

به گزارش ایسنا، در مراسم یادبود فریدون حافظی که در مسجد الرضا(ع) برگزار شد، فرهنگ شریف، محمد اسماعیلی، کیخسرو پور ناظری ، مژگان شجریان ، پوری بنایی و …. حضور داشتند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*