کنی جی نوازنده پر آوازه ساز ساکسیفون

melodymag

ساز ساکسیفون با یکی از نوازندگان مطرح این ساز به نام «کنی جی» برای بسیاری از ما ایرانی ها شناخته می‌شود.

کِنی جِی در تاریخ پنجم ژوئن ۱۹۵۶ با نام اصلی «کنت بروس گورلیک» متولد شد.  کنی ۱۰ ساله با ساکسیفونی که همیشه همراهش بود، روی اعصاب همسایه‌ها ساز می‌زد. مشکل تمرین موسیقی نبود، او می‌خواست همه صداهایی را که می‌شنید با این ساز تقلید کند.

وقتی وارد دبیرستان شد برای ورود به یک گروه جاز امتحان داد، اما قبول نشد. کسی باور نمی‌کرد این شرکت کننده مردود روزی تا این اندازه موفق شود. بازی گلف، بازی مورد علاقه کنی جی بود که همزمان با ساکسیفون انتخاب کرده بود. البته او دانش‌آموز موفقی نبود، دبیرستان را دیرتر از هم‌سن و سال‌های خود به پایان رساند و بعدها دانشجوی رشته حسابداری شد.

در سال ۱۹۸۲ قراردادی امضا کرد و کار موسیقی حرفه‌ای خود را از آن نقطه شروع شد. آلبومی که منتشر کرد به سرعت مورد اقبال عمومی قرار گرفت.

در سال ۱۹۹۷ نام “کنی جی” به عنوان نوازنده بلندترین نوت ممکن با ساکسیفون در “کتاب رکوردهای جهانی گینتس” ثبت شد. “کنی جی” یک نفس به مدت ۴۵ دقیقه و ۴۷ ثانیه این نوت را نواخت.

کنی جی در سال‌های اخیر ساکسیفون‌هایی به نام خود تولید کرده است. این موفرفری آمریکایی خیلی از شنوندگان را با ساز ساکسیفون آشنا کرده است.

  • برگرفته از رنگی‌رنگی دات کام

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*