انتشار نت‌های گیتار «پاکو دلوسیا» در بازار موسیقی

melodymag

چاپ دوم کتاب «گیتار با شکوه پاکو دلوسیا» با تنظیم «خورگه برگس» و ترجمه فرزاد امیرانی منتشر شد.

به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از ایبنا، کتاب «گیتار با شکوه پاکو دلوسیا» در ۱۲۸ صفحه شامل ۸ قطعه موسیقی از آثار معروف پاکو دولوسیا، نوازنده اسپانیایی است که به «پدر گیتار فلامنکو» شهرت دارد.

قطعات موسیقی ارایه شده در این کتاب شامل «Barrio la vina»، «De Madruga»، «Farruca de Lucia»، «Impetu»، «Jerezana»، «Llanto del Faro»، «Puntas del Faro» و «Punta Umbria» هستند که در دستگاه‌های الگریاس، فاروکا، تینتوس، بولریاس و فاندانگو د اوئلوا اجرا می‌شوند.

خورگه برگس در ابتدای این کتاب نوشته است:‌ «در تاریخ موسیقی فلامنکو، پاکودولوسیا نقطه‌ای محسوب می‌شود که برگشت به آن امکان‌پذیر نیست. تنها می‌توان از قبل یا بعد از پاکو سخن به میان آورد. او هارمونیزاسیونی را به موسیقی فلامنکو اهدا کرد که دارای تاثیرات برجسته و آشکاری بر دنیای فلامنکو بود.»

فرزاد امیرانی در مقدمه کتاب «گیتار با شکوه پاکو دلوسیا» نوشته است: «به همه، حتی به آن‌های که توانایی نت‌خوانی بالایی دارند توصیه می‌کنم هم به نت‌نویسی استاندارد و هم به تبلچر توجه کنند، زیرا در نت‌نویسی استاندارد از ارزش زمانی مطلع می‌شویم؛ در حالی‌که با توجه به تبلچر متوجه می‌شویم که نوازنده در کدام قسمت دسته گیتار نوازندگی می‌کند.»

چاپ دوم کتاب «گیتار با شکوه پاکو دلوسیا» در ۱۲۸ صفحه، همراه یک عدد لوح فشرده با شمارگان یک‌هزار و ۵۰۰ جلد با هزینه شخصی مولف به قیمت ۱۰ هزار تومان راهی بازار کتاب شده است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*