جشنواره موسیقی آوای مس در کرمان برگزار می‌شود

melodymag

رئیس حوزه هنری استان کرمان گفت: جشنواره استانی موسیقی آوای مس در دو بخش آهنگ‌سازی و اجرای زنده اسفند ماه سال جاری در شهر مس سرچشمه کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش مجله موسیقی ملودی عباس سالاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: شرکت ملی صنایع مس ایران با همکاری حوزه هنری استان کرمان و شهرداری مس سرچشمه به منظور تقویت بنیان‌های فرهنگی هنری کارکنان مجتمع‌های مس سرچشمه و مس شهربابک و حمایت از بنیه موسیقایی استان کرمان جشنواره موسیقی آوای مس را در دو بخش آهنگ‌سازی و اجرای زنده برگزار می‌کند.

وی بیان کرد: بخش آهنگ‌سازی این جشنواره شامل آهنگ‌سازی و ارائه آثار جدید در بخش‌های موسیقی کلاسیک ایرانی، موسیقی کلاسیک غیر‌ایرانی و آواز جمعی است به نحوی که آثار در جشنواره‌های دیگر اجرا و منتشر نشده باشند.

رئیس حوزه هنری استان کرمان ابراز داشت: بخش اجرای زنده جشنواره موسیقی آوای مس هم شامل اجرای آثار توسط شرکت‌کنندگان به صورت گروهی یا تکنوازی در رشته‌های موسیقی کلاسیک ایرانی، موسیقی کلاسیک غیرایرانی و آواز جمعی و فردی است.

سالاری با اشاره به مقررات و شرایط عمومی شرکت در جشنواره موسیقی آوای مس افزود: این جشنواره ویژه هنرمندان استان کرمان است.

وی تصریح کرد: هیئت داوران جوایزی از جمله لوح تقدیر، حمایت از اجرای کنسرت آثار برگزیده، انتشار صوتی آثار برگزیده و حمایت از برگزاری کلاس‌های آموزشی را به برگزیدگان تقدیم می‌کند.

این مسئول فرهنگی ابراز داشت: مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار به جشنواره موسیقی آوای مس تا ۲۹ دی ماه و مهلت بررسی مرحله نخست و اعلام راه‌یافتگان ۱۲ بهمن ماه سال جاری است.

سالاری عنوان کرد: جشنواره موسیقی آوای مس در روزهای ۱۴ و ۱۵ اسفند ماه سال جاری در شهر مس سرچشمه برگزار می‌شود.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*