پایگاه اطلاع رسانی جشنواره موسیقی فجر افتتاح شد

melodymag

پایگاه اطلاع رسانی جشنواره بین المللی موسیقی فجر با حضور علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد در انجمن موسیقی ایران رونمایی شد.

در ابتدای این مراسم علی ترابی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران به ارائه توضیحاتی در خصوص اهداف راه اندازی این سایت پرداخت و گفت: از آنجایی که هیچ مرجع رسمی برای انتشار اخبار مربوط به جشنواره و نیز اطلاعات آرشیوی دوره های مختلف این رخداد موسیقایی وجود نداشت اقدام به راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی جشنواره موسیقی فجر کردیم.

وی افزود: این سایت دو زبانه خواهد بود که هم اکنون به زبان فارسی قابل دسترس است و در دیماه نیز بخش انگلیسی با یک سطح کیفی مناسب قابل دسترسی خواهد شد.

ترابی ادامه داد: راه اندازی چنین سایتی تلاش شبانه روزی همکاران انجمن موسیقی بوده است که در آینده نزدیک با قرار گرفتن تمامی اطلاعات کامل خواهد شد.

علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد نیز با تقدیر و تشکر از انجمن موسیقی برای راه اندازی سایت جشنواره موسیقی فجر گفت: این یک سایت جامع برای اهالی موسیقی و مخاطبان این هنر خواهد بود تا بتوانند به آسانی به اخبار و اطلاعات دوره های مختلف جشنواره دسترسی داشته باشند.

معاون هنری ارشاد خواستار انعکاس تمامی اخبار جشنواره موسیقی فجر تنها از طریق این سایت شد و افزود: با این اقدام مخاطبان به صورت موثق و دقیق اخبار جشنواره بین المللی موسیقی فجر را دنبال خواهند کرد.

مرادخانی در پایان صحبتهای خود از دست اندرکاران سایت جشنواره تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه این مراسم سحر طاعتی مدیر پایگاه اطلاع رسانی جشنواره به ارائه توضیحاتی در خصوص بخش های مختلف این سایت پرداخت و گفت: سایت جشنواره موسیقی فجر به نشانی www.fajrmusicfestival.com از بخش هایی چون اخبار، عکس، تاریخچه جشنواره،‌ آرشیو جشنواره( شامل بیست و هشت دوره جشنواره)، فیلم، سالن ها و هنرمندان تشکیل شده است.

وی ادامه داد: این سایت که اولین بانک اطلاعاتی جشنواره های موسیقی فجر محسوب می شود علاوه بر انتشار اخبار ، در بخش آرشیوی خود اطلاعاتی از دوره های مختلف جشنواره شامل«اسامی گروهها و هنرمندان شرکت کننده در بخش های مختلف»(رقابتی، جنبی، بین الملل)، «اخبار»، «عکس»، «مدیران و شورای سیاستگذاری» ، «داوران»، «برگزیدگان» ، «تقدیرشدگان»، «پوستر» و «جدول اجراها» را جای داده است که مخاطبان با مراجعه به دوره های مختلف جشنواره و نیز هر کدام از این بخش ها می توانند اطلاعات لازم را کسب کنند.همچنین در بخش دیگری از سایت، بیوگرافی هنرمندان شرکت کننده در دوره های مختلف جشنواره و مشخصات سالن هایی که در طول روند جشنواره میزبان گروههای موسیقی بوده اند ، قرار گرفته است.

بنا به گزارش روابط عمومی جشنواره موسیقی فجر، از آنجایی که قرار دادن آرشیو ۲۸ دوره جشنواره بین المللی موسیقی فجر نیازمند زمان طولانی است و نیز بواسطه دسترسی نداشتن به برخی اطلاعات دوره های اولیه، تا کنون اطلاعات ۸ سال برگزاری جشنواره از دوره«بیستم» تا «بیست و هشتم» در این سایت درج شده است؛ از این رو در آینده نزدیک تیم اجرایی سایت جشنواره تمامی اطلاعات مربوطه دوره های دیگر را تکمیل خواهند کرد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*