کتاب گام‌های گیتار کلاسیک منتشر شد

melodymag

کتاب «گام‌های گیتار کلاسیک» تالیف امیر جاویدان از سوی نشر هنر و فرهنگ راهی بازار کتاب شد.
به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از ایبنا کتاب «گام‌های گیتار کلاسیک» در ۴۲۶ صفحه در پنج فصل شامل ۹۳ عنوان آموزشی است. سرفصل‌های این کتاب نام‌هایی چون «گام‌های تنال و مدال با علامت کلیدهای دیزدار»، «گام‌های تنال و مدال با علامت کلیدهای بمل‌دار»، «گا‌م‌های اتنال(کروماتیک) هارمونیک و ملودیک»، «گام‌های متقارن» و «راهنمای درجات گام‌ها» دارند.

برخی عناوین آموزشی این کتاب شامل «آشنایی با مکان چهار نت لا در سرتاسر گیتار و خطوط حامل»، «گام می مینور ملودیک در وضعیت‌های گوناگون»، «گام مدال لیدیین دوم افزوده دو»، «گام مدال سوپر لوکریین دو» و «گام مدال فریژیین بزرگ یا اسپانیش دو» است.

امیر جاویدان در بخشی از مقدمه کتابش نوشته است:‌ «عوامل اصلی تالیف این کتاب، بر مبنای آشنایی با اجرای گام‌ها بر روی گیتار کلاسیک در وضعیت‌های مختلف، یادگیری صداهای واقع درسرتاسر دسته گیتار، آماده‌سازی انگشتان دست چپ برای اجرای کوردها در وضعیت‌های گوناگون، به‌دست آوردن یک روش بنیادی برای اجرای قطعات و یکسان کردن انگشتان است.»

در بخش دیگری از همین مقدمه نوشته شده است: «برای هر یک از گام‌ها حرکت‌های مختلفی بر روی سیم‌ها نشان داده شده است، شما خود می‌توانید وضعیت‌های منطقی و اصولی دیگری را انتخاب کنید. این گوناگونی وضعیت‌ها برای بالا بردن کارآیی انگشتان هر دو دست، خصوصا انگشتان دست چپ و شناخت بیشتر صداهای واقع در سرتاسر دسته گیتار مفید است.»

امیر جاویدان، آهنگساز و نوازنده گیتار متولد ۱۳۳۵ شهر تهران است. از این آهنگساز تاکنون دوره سه جلدی «آموزش گیتار کلاسیک» از سوی نشر هنر وفرهنگ به چاپ رسیده است.

کتاب «گام‌های گیتار کلاسیک» در ۴۲۶ صفحه با شمارگان دو هزار جلد از سوی نشر هنر و فرهنگ به قیمت ۲۶ هزار تومان راهی بازار کتاب شده است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*