حسین علیزاده: اگر لطفی نبود امروز موسیقی نبود

melodymag

حسین علیزاده استاد موسیقی سنتی و نوازنده پرآوازه تار در بزرگداشت درگذشت استاد محمدرضا لطفی گفت: اگر لطفی نبود امروز موسیقی نبود.
حسین علیزاده استاد موسیقی کشور و سخنگوی شورای عالی موسیقی ایران صبح امروز در مراسم تشییع پیکر استاد محمدرضا لطفی در گرگان گفت : زمانی که سازها را جمع می کردند لطفی به همراه چند نفر دیگر در زیر زمین موسیقی را اعتبار بخشیدند و آن را حفظ کردند .

علیزاده افزود : اگر لطفی نبود موسیقی ایران زنده نمی ماند و اگر چه امروز جسمش از بین ما رفت اما روحش و نواهای ماندگار وی برای همیشه در بین ما خواهد بود .
وی افزود: در زمان آشنایی من با استاد لطفی، موسسه هنری چاوش را بدون هیچگونه حمایت دولتی تشکیل دادیم و این اتحاد، انسجام و همبستگی را تا آخر حفظ کردیم. علیزاده اظهار داشت: از جوانی روزگار را با هم گذراندیم و با هم بودیم و شرایط سخت و خوشی‌ها را با هم سپری کردیم، هر کدام از ما قسمتی از عرصه موسیقی ایران را بنیان نهادیم. وی تصریح کرد: اگر لطفی نبود امروز موسیقی نبود؛ موسیقی ایران میراث کهن ماست و از ۱۰ یا ۲۰ سال پیش به وجود نیامده، بلکه تاریخی طولانی دارد و هیچکس نمی‌تواند منکر آن شود.

وی تاکید کرد: فرهنگ ایران در جهان ثبت شده و موسیقی نیز بخشی از این فرهنگ است، اثرگذاری موسیقی لطفی در تاریخ جهان ثبت می‌شود و همین باعث آرامش ما خواهد بود. وی اظهار کرد: در شرایطی که حمل ساز ممنوع بود، در زیرزمین خانه خود موسیقی را زنده نگه داشتیم. علیزاده افزود: آدم‌های بزرگ موسیقی را درک می‌کنند، حضور گسترده مردم هم نشان از درک موسیقی و استاد لطفی است، اما خطابِ من به مسئولان این است که موسیقی را درک کنند و بدانند هنرمندان وابسته به هیچ جریان سیاسی نیستند، آن‌ها برای هنر و فرهنگ تلاش می‌کنند و به خاطر همین هنر هم شناخته می‌شوند.

علیزاده گفت: از همه مردم خوب گلستان تشکر می‌کنم و به مسئولانی که خطاب به شاگردان استاد گفتند باید راه لطفی را ادامه بدهند می‌گویم که این راه از قبل اتفاق افتاده بود و اگر لطفی نبود موسیقی زنده نمی‌ماند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*