۵ واقعیت در مورد موسیقی سریال “Game of Thrones”

melodymag

موسیقی تیتراژ به یادماندنی سریال “بازی تاج و تخت” را همه دوست دارند. سازنده آن، رامین جوادی، آهنگساز سینما و تلویزیون است. جوادی متولد سال ۱۹۷۴ در آلمان از پدری ایرانی و مادری آلمانی است. او فارغ التحصیل ممتاز کالج موسیقی برکلی است. هانس زیمر آهنگساز معروف او را استخدام کرد.

۱٫ آهنگساز سریال “بازی تاج و تخت” آهنگساز فیلم سینمایی “Iron Man” هم هست.

جوادی موسیقی فیلم سینمایی بسیار محبوب و پرفروش “مرد آهنی” هم هست. هر دوی اینها حس مشترک راک را دارند. جوادی از آمیزه ای از صداهای ارکستری و الکترونیک برای “بازی تاج و تخت” استفاده کرده است.

۲٫ بعضی از شخصیت های اصلی سریال، موسیقی مخصوص خودشان را دارند.

چون تعداد شخصیت های این سریال بسیار زیاد است، نوشتن موسیقی مخصوص برای هر کدام از آنها غیرممکن بود. ولی شخصیت های مهمی همچون دنریس تارگریان موسیقی مختص خودشان را دارند. موسیقی دنریس از حالت ملایم به حالت اوج گیرنده تکامل پیدا کرد.

جوادی در مورد موسیقی دنریس می گوید: «دنریس مثال خوبی از تکامل موسیقی شخصیت ها است. از این جهت که موسیقی او در قسمت اول سریال، ملایم بود چون او قدرتی نداشت. اما حالا که قدرتمند شده موسیقی او هم اوج گیرنده است.»

۳٫ تهیه کنندگان از موسیقی راک خوششان می آید.

دیوید بنیوف و دی.بی. ویس برای صحنه های مهم و کلیدی سریال سراغ گروه های موسیقی راک رفتند. در فصل آخر سریال، برای اپیزود “Rains of Castamere” آنها از گروه نشنال خواستند که موسیقی بسازند که این موسیقی در صحنه جنگ بحرانی و مهم “بلک واتر” برای بینندگان پخش شد.

در فصل جاری، آنها برای اپیزود “The Bear and the Maiden Fair” از گروه “هولد استدی” خواستند که با ترانه نویسنده سریال موسیقی بسازد. این موسیقی درست بعد از صحنه شوکه کننده قطع شدن دست جیمی لنیستر پخش شد.

ویس در مورد این صحنه می گوید: «صحنه بسیار غافلگیر کننده ای بود و وقتی در کتاب این صحنه را خواندیم، برایمان بسیار شوکه کننده بود. برای آنکه این لحظه برای بیننده هم حیرت انگیز باشد، باید چیز غیرمنتظره ای پخش می کردیم. هیچ موسیقی دیگری باعث نمی شد که آن لحظه حس بیننده بیش از این از تعادل خارج شود.»

۴٫ طرفداران سریال ورژن های خودشان از موسیقی تیتراژ را درست کرده اند.

تقلید یکی از صادقانه ترین راه های اغراق است و جوادی از اینکه طرفداران آهنگ او را تقلید می کنند خوشش می آید و می گوید: «تقلیدهای طرفداران همه دنیا از آهنگ تیتراژ رو دوست دارم. خوشم میاد از اینکه مردم اینقدر خلاق هستند.»

۵٫ بازیگران هم می توانند آهنگ تیتراژ را تقلید کنند.

در مراسم افتتاح فصل سوم این سریال در لوس آنجلس، بازیگران سریال از جمله میزی ویلیامز (آریا)، لینا هیدی (سرسی) و آیزاک همپستید-رایت (برن) آهنگ تیتراژ سریال را تقلید کردند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*