انتشار آهنگ در پنجاهمین سال تشکیل گروه Tho Who

melodymag

در پنجاهمین سالگرد تشکیل گروهTho Who ، این گروه راک اسطوره ای، نخستین آهنگ خود را پس از هشت سال منتشر کردند.

آهنگ Be lucky اشاره هایی به گروه های راک AC/DC و گروه الکترونیک فرانسوی دفت پانک دارد و در آلبوم جدیدی که پرفروش ترین آهنگ های د هو را شامل می شود، منتشر خواهد شد.

گروه Tho Who حقوق مادی این آهنگ تازه را به نوجوانان مبتلا به سرطان اهدا خواهند کرد.

این گروه که از تاثیرگذارترین گروه های راک قرن بیستم بوده اند، با آهنگ های پرفروشی چون My generation و I can see miles به شهرت رسیدند.

اوایل سال جاری، راجر دالتری و پیت تاونشند، اعضای باقیمانده از این گروه، اعلام کردند که به مناسبت پنجاه سال فعالیت هنری خود  تور تازه ای برگزار خواهند کرد. این تور در نوامبر امسال در بریتانیا برگزار خواهد شد. دالتری این تور را “شروع یک خداحافظی طولانی” خواند.

از سال ۱۹۶۵ تاکنون سیزده آلبوم از د هو به فهرست ده آلبوم پرفروش بریتانیا راه یافته است.تک آهنگ Get Lucky ساخته دفت پانک پرفروش ترین آهنگ سال ۲۰۱۳ شده بود.

آهنگ تازه گروهTho Who  در استودیوهای بریتیش گرو و یلو فیش ضبط شده و زک استارکی درامز و پینو پالادینو گیتار بیس آن را نواخته اند. در سال ۲۰۱۱ دالتری و تاونشند موسسه ای برای حمایت از نوجوانان مبتلا به سرطان تاسیس کردند.

گروه Tho Who را راجر دالتری، پیت تاونشند و جان انتویسل در سال ۱۹۶۴ در لندن پایه گذاشتند و کیت مون نیز پیش از ضبط نخستین آهنگشان به این گروه افزوده شد. مون در سال ۱۹۷۸ در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر در گذشت و انتویسل نیز در سال ۲۰۰۲ در اثر حمله قلبی ناشی از مصرف مواد مخدر از دنیا رفت.

  • ‌‌BBC Persian

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*