اجرای ارکستر زهی استونی با صندلی‌های خالی

تالار وحدت در ششمین شب از جشنواره موسیقی فجر میزبان ارکستر زهی استونی بود.

به گزارش مجله ملودی در این اجرا که در دو روز و با دو پارتیتور اجرا شد ارکستر زهی استونی قطعات مختلفی را اجرا کردند. [دیدن عکس‌های اجرا]

در اولین شب از اجرا، ارکستر زهی قطعاتی چون “نغمه وطن”، “آرووپارت” به یاد بنجامین بریتن ساخته سال ۱۹۳۵، “ولجوتورمیس” ۱۹۳۰، نوستالژی ۲۰۰۹، “پنج آهنگ محلی استونیایی برای ارکستر زهی” و “رداکسیون پنج آهنگ اول برای گروه کر مختلط ها” را در بخش اول اجرا کردند.

در بخش دوم ارکستر استونی به سراغ قطعاتی چون “لیوسومرا”، “سکولار” برای ارکستر زهی، “گالیناگریگورجوا”، “دعا” برای ویلن سل و سازهای زهی، رداکسیون برای ویلن سل توسط “آلارر کاسیک”، تک نوازی “آره تامسلو”، “ویلم کپ”، “سوگنامه” برای ارکستر زهی، “ارکی-سون تور”، “وهم” ۱۹۹۳ برای ارکستر زهی رفت.

به نقل از باشگاه خبرنگاران در ابتدا با ورود ارکستر زهی به صحنه، نوازندگان قطعه “هینوالر” را اجرا کردند و در ادامه نیز قطعاتی چون “نغمه وطن”، “پنج قطعه برای ارکستر زهی”، “پیتر واهی”، “یادبود H.M” برای دو ویلن اجرا و در انتهای بخش اول موسیقی کوبه ای نیز به ارکستر زهی اضافه و در ادامه قطعاتی چون “نیایش شبانه” برای کمانچه، دهل و ارکستر زهی، “جان راتس”، “آلگرو” از کنسرتوی ارکستر مجلسی، “اپوس”، “آرووپارت” و “برادره” برای کوبه ای و ارکستر زهی اجرا شد.

رپرتوار ارکستر زهی استونی سیری است در قرن ها موسیقی جهان و گذری به موسیقی قدیم و جدید دارد، از باخ تا تور، از کرولی تا پیاتزولا و جالب است که نام این گروه از جشنواره ای با همین نام برگرفته و الهام گرفته از رمانی از “هرمان هسه” است.

ارکستر زهی استونی در این اجرا بیشتر به صورت آنسامبلی زهی از تک نوازان اجرا می کرد.

از گروه نوازندگان ارکستر استونی باید به “سیگرید کولمان”، “ژلنا لاس” و “کرسیتی تیما” ویلن یک، “مارلیس اوبو”، “کایدی اوگاندی” و “مای روزنروث” ویلن دو، “آره تامسلو” و “مارکوس آلترو” ویلن سل، “هایکو-ژوزف رمل” کنترباس، “کارل یوهان لاتیکاس” پرکاشن و “حمیدرضا آفریده” کمانچه اشاره کرد.
تعداد زیاد صندلی‌های خالی در اجرای دوم این ارکستر زهی در تالار وحدت، جلب توجه می‌کرد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*