هنرپیشه‌ای که با رژیم طلایی ۴۰ کیلو کم کرد

با شهره لرستانی خوش‌قلب و دوست‌داشتنی در رابطه با روند كاهش وزن و رژیم‌های متفاوتی كه در این سال‌ها امتحان كرده، گپ زدیم. او در این روزها اصل حالش خیلی خوب است و دوباره بعد از ۲۰ سال عاشق شده!

این هنرپیشه كاهش وزن را پلی می‌داند برای رسیدن به اهداف نیمه تمام زندگی‌اش. مدت زمان پنج ماه رژیم درمانی به قدری برای او شیرین بوده كه فیلمنامه‌ای با همین مضمون نوشته و قصد دارد در آینده آن را كارگردانی كند.

شروع چاقی و افزایش وزن

۲۰سال، یعنی از ۲۸تا ۴۸ سالگی اسیر اضافه وزن بودم. تا قبل از آن هیچ وقت آدم چاقی نبودم و در تمام دوران كودكی‌ام جزو بچه‌های لاغر محسوب می‌شدم. علت چاقی من به دلیل جابه‌جایی هورمون و عمل جراحی‌ام در سنین جوانی بود. بعد هم دچار كم كاری تیروئید شدم. به همین خاطرهشت سال بازیگری را كنار گذاشتم.

در مدت پنج ماه، ۴۰ كیلوگرم وزن كم كردم چون با این روش كاهش وزن و رژیم درمانی، دکترم هفته به هفته وضعیتم بررسی و برنامه غذایی‌ام تغییر می‌كرد. خودم هم به نتیجه‌بخش بودن رژیم‌ام ایمان داشتم و تلاش می‌كردم.

در حال حاضر هم در نیمه راه سلامتی و كاهش وزن هستم و هنوز هم ۲۰ كیلوگرم با وزن ایده‌آلم فاصله دارم.

عاشق شدن پس از ۲۰ سال

كلی جوان شده‌ام و مهم‌تر از همه اینكه بعد از حدود ۲۰ سال دوباره عاشق شده‌ام. همین دوباره عاشق شدن حس‌های بسیار زیبایی را در من بیدار كرده است. اضافه وزنم كه از بین رفت، به لحاظ روحی هم بیدار شدم. بخشی از وجود من پاك شد و حالا می‌توانم با بخش دیگری زندگی كنم. وقتی دغدغه‌های ذهنی كم می‌شود، با انرژی بیشتری می‌توان به باقی مسائل زندگی رسیدگی كرد.

آخرین راه را هم امتحان كردم

همیشه و در تمام مراحل زندگی پرتحرك بوده‌ام اما شرایط به شكلی شد كه حتی با آب خوردن هم اضافه وزن پیدا می‌كردم. البته دوره‌ای هم به دلیل حال بد و غمگین بودنم، زیاد غذا می‌خوردم. بعضی افراد زمانی كه عصبی می‌شوند، افزایش وزن پیدا می‌كنند ولی من هر وقت از درون احساس تنهایی می‌كنم، شروع به غذا خوردن می‌كنم. راه‌های بسیاری را امتحان كرده بودم.

چند نفر به من گفتند كه این پزشك آخرین فردی است كه می‌تواند مسیر درستی را برای كاهش وزن معرفی كند و اگر قرار است لاغر شوی باید با متد  او پیش بروی. بالاخره آخرین راه را هم امتحان كردم.

اولین روزهای شروع رژیم لاغری

به یاد دارم روزهای اول رژیم لحظات بسیار سختی را گذراندم. در جایی خواندم كسانی كه در حوزه عرفان سابقه دارند، برای اینكه به غذا پناه نبرند، به شكم‌شان سنگ می‌بندند. من هم شب‌ها یك سنگ به شكمم می‌بستم و می‌خوابیدم. موقع خواب خیلی اذیت می شدم و دعا می‌كردم كه خدا كمك كند تا از این مرحله عبور كنم. احساس می‌كردم این راهكار بار مثبتی را برای من به دنبال دارد.

shohre

کم کردن وزن بدون ورزش

بدون ورزش توانستم این میزان وزن را كم كنم. در این مدت پنج ماه به سلامت خودم رسیدگی كردم و عمده زمانم را برای نوشتن فیلمنامه گذاشتم. من وقتی۲۰ كیلوگرم اول را كم كردم، دیگر مشكلی با عنوان پا درد نداشتم و تمام قرص‌هایم را كنار گذاشتم.

قبل از این قضیه پزشکان به من گفته بودند زانوهایت را باید عمل جراحی كنی اما خدا را شكر با همین رژیم و كاهش وزن حل شد. مشكلاتم یكی یكی خداحافظی می‌كنند و می‌روند. انگار با حل شدن هر مشكلی چشم آدم بازتر می‌شود و می‌تواند زیبایی‌های اطرافش و قدرت خدا را بهتر ببیند.

منبع: سیمرغ

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*