بفرمایید چایی قلیان با طعم مواد مخدر و روانگردان!

قلیان وسیله ای آبی برای کشیدن تنباکو است که استفاده از آن در خاورمیانه رواج دارد و در کشور ما نیز به‌خصوص جوانان طالب کشیدن تنباکو به‌وسیله قلیان هستند.

http://www.beytoote.com/images/stories/health/hhh300.jpg

در حالی که معاون وزیر بهداشت اعلام کرده به قلیان‌ها، مواد روان گردان و مخدر افزوده می‌شود و صحت این موضوع توسط اورژانس‌ها و همچنین بررسی مشترک با قوه قضاییه تایید شده است، رییس اتحادیه قهوه‌خانه‌داران وجود مواد مخدر در برخی قلیان‌ها را به شدت رد می‌کند.

غلامرضا حیدرعرب اظهار کرد: هیچ مواد مخدری آغشته به تنباکو در قلیان ها مشاهده نشده و این موضوع کذب محض است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین مشکلات ما بحث تداخل صنفی است درباره‌ ارائه قلیان در برخی رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها گفت: رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌هایی که قلیان ارائه می‌دهند غیرقانونی بوده و تخلف محسوب می‌شود.

حیدرعرب در عین حال تاکید کرد: رستوران‌ها سنخیتی با قلیان ندارند درصورتیکه در برخی موارد شاهدیم که رستورانی در طبقه بالا قلیان ارائه می‌کند که باید با آن ها برخورد قانونی لازم صورت گیرد چون در هر مرکزی نمی توان قلیان ارائه کرد.

رییس اتحادیه قهوه خانه داران همچنین در گفت‌وگو با انتخاب اظهار کرد: در برخی مواقع نیز شاهدیم عده‌ای به خصوص در اطراف تهران کلبه‌های کوچکی درست کرده و قلیان و چای عرضه می‌کنند که این کار نیز غیرقانونی است. قهوه‌خانه ‌های معمولی برای مجردها بوده و قلیان، چای، دیزی و املت به مشتریان خود می‌دهند و تابع ضوابط خاصی نیز هستند. قهوه‌خانه‌های سنتی دارای متراژ بزرگ بوده و خانوادگی هستند و غذا نیز در آنجا سرو می‌شود و در عین حال موسیقی زنده یا پرده‌خوانی نیز در برخی قهوه خانه‌های سنتی ارائه می‌شود.

 

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*