حاشیه‌های حضور سالار عقیلی در شبکه من و تو!

با حضور سوال برانگیز سالار عقیلی در شبکه «من و تو» مسئولان پاسخگویی درباره این اقدام را به بازگشت این خواننده موکول کردند.

ماجرا از یک خبر شروع شد ؛ سالار عقیلی در شبکه «من و تو» ، طبیعی است که این خبر باعث تعجب طرفداران موسیقی در کشور می شود. این در حالی است که وزارت ارشاد در ماههای گذشته درخصوص این دست گفتگوها و همکاری ها تذکرات جدی داده و بارها گوشزد کرده است که نباید این تعامل صورت بگیرد.

salar-aghili-in-manoto-(2)

به گزارش مجله ملودی این ماجرا از طرف بسیاری هم جور دیگری تعبیر می شود و عده ای هم معتقدند که سالار عقیلی عامدانه و با آگاهی کامل ، روی صندلی «من و تو» نشسته است و قصد مهاجرت دائم به لندن را دارد. این جریان را می توان اینگونه بررسی کرد که سیاست ها و خطوط قرمز داخلی در قبال شبکه های ماهواره ای به حدی روشن و واضح است که نمی توان تصور کرد که این خواننده سنتی نسبت به آن آگاه نبوده و اشتباهی سهوی مرتکب شده است، و از طرفی زمانی این خطای آشکار تکمیل می شود که عکس هایی از سالار عقیلی با مجریان زن این برنامه هم در فضای مجازی و رسانه ها منتشر می شود!

«من و تو» و معمای سالار عقیلی

هر چند صحبت های این خواننده در این برنامه حول برنامه کنسرت ها و تور لندن می گذرد ، اما پر واضح است که دو مجری برنامه با سوال های هدف دار قصد دارند از طرفی تاکید کنند که سالار عقیلی با رضایت تمام و حتی بلافاصله در ساعات ابتدایی رسیدن به لندن دعوت آنها را پذیرفته است و در ادامه هم درخصوص شرایط برگزاری کنسرت ها در ایران سوال می کنند که ظاهرا به پاسخ مورد نظرشان نمی رسند، اما همین که سالار عقیلی را روی صندلی «من و تو» نشانده اند ، برای آنها به منزله یک موفقیت اساسی محسوب می شود.

پس از انتشار این خبر در ایران واکنش ها نسبت به این اقدام عقیلی مثبت نبود و برخی از خوانندگان هم نسبت به این جریان واکنش نشان دادند و از طرفی دفتر موسیقی وزارت ارشاد در گفتگو با رسانه ها اعلام کرده است درباره حضور این خواننده موسیقی سنتی ایرانی در شبکه من و تو پس از بازگشت به ایران توضیحات لازم اخذ شده و تصمیماتی گرفته خواهد شد و هنوز چیزی از این اظهار نظر نگذشته بود که در اولین اقدام رسمی نام عقیلی از سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر حذف شد.

حسین نوش‌آبادی سخنگوی ارشاد در این باره گفت: حرکت سالار عقیلی قابل توجیه و دفاع نیست ولی در حال بررسی هستیم.

همچنین مهدی وجدانی مدیر روابط عمومی معاونت هنری وزارت ارشاد در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت : تصمیم گیری درباره ادامه فعالیت سالار عقیلی در ایران منوط به بازگشت وی به کشور و ارائه گزارش درخصوص دلایل حضور وی در شبکه های ماهواره ای است و هنوز نمی توان موضع گیری رسمی داشت.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*