کارهایی که در زندگی زناشویی نباید انجام دهید

حتی اگر سالهاست که با همسر خود ازدواج کرده اید باز هم باید نیازهای او را جدی بگیرید . باید تاثیر کلماتی را که بی مهابا به زبان می آورید را به خوبی  بدانید. برخی از اوقات رفتارهای شما می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی زندگی زناشویی تان داشته باشد . در این مقاله قصد داریم در مورد کارهایی صحبت کنیم که نباید در زندگی زناشویی اتفاق بیفتد . پس همراه دکوریکور باشید .

۱٫  فکر نکنید راهی که شما پیش گرفته اید همیشه درست و بی عیب و نقص است : اگر همسرتان کاری را انجام می دهد که همانند کارهای شما نیست، دلیل بر این نخواهد بود که او کار اشتباهی انجام می دهد. زمانی که یکی از طرفین بر روی روش خود پافشاری می کند می تواند زندگی خود را نابود نماید.

۲٫ دیگران را بر همسر خود ارجح ندانید : زن و شوهر باید همیشه کنار یکدیگر باشند. ارجح دانستن سایر افراد نسبت به همسرتان می تواند عواقب بدی به همراه داشته باشد. در اینگونه موارد طرف مقابل ترجیح می دهد تنها باشد و رفته رفته کانون زندگی سردتر خواهد شد. پس انجام اینکار را هرچه سریعتر متوقف کنید.

۳٫ به همسرتان بی حترامی نکنید : سعی کنید غر زدن های بی مورد را ترک کنید . هرگز از همسر خود در جلوی جمع شکایت نکنید . اینکار غرور او را لطمه دار می کند و باعث می شود کانون خانواده از بین برود. از جملاتی استفاده کنید که حس احترام شما را به او منتقل کند.

۴٫  از همسر خود انتظار نداشته باشید که همانند پدر شما باشد: برخی از اوقات افراد با ذهنیتی که از منزل پدری خود دارند ، ازدواج می کنند. آنها دوست دارند همسرشان به گونه ای با او رفتار کند که پدرش با مادر داشته است. این موضوع کاملا غیر ممکن است زیرا همسر شما فرد دیگری است و شخصیت متمایزی دارد.

۵٫همسر خود را در موضع دفاعی قرار ندهید : مثلا اگر به دنبال رستورانی در شهر هستید و دارید رانندگی می کنید ، بهتر است از او نخواهید یک منطقه را ۱۰ بار بگردد. اینکار باعث عصبانیت او خواهد شد . افراد باهوش در چنین مواقعی ساکت هستند و سعی می کنند اعصاب طرف مقابل را خراب نکنند.

۶٫هرگز از روابط جنسی برای چانه زدن استفاده نکنید :برخی از افراد روابط جنسی را به عنوان سلاحی برای بدست آوردن خواسته های خود قرار می دهند . اینکار باعث می شود همسرتان از شما دلسرد شود . پس انجام اینگونه حرکات را هرچه سریعتر متوقف کنید.

۷٫سعی نکنید مساله ای را به صورت مکرر یادآوری کنید:سعی نکنید همیشه و در همه ی مواقع او را مقصر جلوه دهید . زمانی که شما به صورت مکرر در مورد کارهایی همچون رژیم، وزن، دارو و یا سایر موارد  هشدار می دهید ، بیشتر نقش یک مادر را خواهید داشت.

۸٫ همیشه احترام همسر خود را نگه دارید: بیشتر افراد معتقدند اگر همسرشان به آنها بی اعتنایی کند می توانند با بی احترامی انتقام بگیرند .اینکار به هیچ عنوان جایز نیست.

۹٫ از درخواست های طولانی و زیاد خودداری کنید :   گفتن همه  موارد همیشه هم ضروری نیست. سعی نکنید مرتب چیزی را به او یاد آوری کنید . اینکار باعث ایجاد حس شکست در طرف مقابل می شود.

۱۰٫انتظار نداشته باشید که همسرتان ذهن شما را بخواند: بیشتر افراد ناراحتی های خود را در درون پنهان می کنند و انتظار دارند همسرشان غیب گویی کند و بتواند ذهن آنها را بخواند . اینکار ممکن  نیست. او نیز همانند شما یک انسان است . پس زمانی که مشکلی دارید با آرامش با او صحبت کنید .

۱۱٫ همسرتان را به کارهای خانه ترجیح دهید : برخی از افراد پاکیزگی و تمیزی منزل خود را به همسرشان ترجیح میدهند. ولی اینکار به هیچ عنوان صحیح نیست.

۱۲٫اجازه دهید همسرتان راهنما و رهبر باشد : در برخی از موارد بهتر است کارها را به مرد منزل بسپارید آنها ذات رهبری بهتری دارند. بهتر است به این موضوع ایمان داشته باشید.

۱۳٫انتظار نداشته باشید همسرتان فرشته باشد : یک همسر ایده آل و بی عیب تنها در قصه های افسانه ای یافت می شود. هیچ کسی نمی تواند بی عیب باشد . بنابراین همسرتان را همانگونه که هست بپذیرید. به جای اینکه بر روی کمبودهای او تمرکز کنید ، بهتر است روی نقاط قوت او توجه داشته باشید .

۱۴٫هرگز به دنبال افراد، کتاب ها و یا طرح های مختلف برای حل مشکلات زندگی زناشویی نباشید:  به جای اینکه از افراد غیر متخصص کمک بگیرید ، بهتر است  خودتان مشکل را حل کنید . اگر مشکل جدی بود از یک فرد متخصص بهره مند شوید .

منبع: ترجمه اختصاصی دکوریکور

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*