با این کارهای ساده لاغر و خوش اندام شوید

از ورزش کردن گرفته تا یوگا و نخوردن هله هوله و … ، این تغییرات ساده در شیوه زندگی کمک خواهد کرد که شما بتوانید ۱۰، ۳۰، حتی ۵۰ کیلو از وزن خود را به سرعت کاهش دهید!

weight-loss-tips

شما به چگونگی روند زندگی روزمره خود همیشه عادت کرده اید .در صورتی که باید بگوییم  ترس از تغییراتی حتی جزئی باعث شده از خواسته های خود دور بمانید .این جمله در مورد رژیم غذایی و به دنبال آن وزن شما هم صدق می کند. مثلا برای شما عادت شده که هر روز در دفتر کارتان شیرینی بخورید و باعث شوید بدون آنکه متوجه باشید کالری خود را مرتبا افزایش دهید.

اما راه بهتری وجود دارد

با  کمک گرفتن از روش های زیر می توانید روند زندگی روزانه خود را در رابطه با چگونگی استفاده از مواد غذایی تغییر داده و با سرعت زیادی آنچنان وزن خود را کاهش دهید که حتی دوراز تصورات شماست.

در حقیقت ، ما به خوانندگان این مطلب گفته ایم که با روش هایی آسان و راحت می توانند ۱۰، ۲۵ و حتی ۶۰ کیلو از وزن خود را کم کنند.اسراری شگفت انگیز که برای کاهش سریع وزنتان گفته شده است.

تغییر دادن سفارشات غذایی

من به جای آنکه چندین بار در هفته  برای غذا خوردن به رستوران بروم فقط یک بار در هفته می روم  و مرغ کبابی به جای یک کاسه بزرگ ماکارونی سفارش می دهم .من با پیگیری این روش توانستم  ۲۰ کیلو از وزن خود را کم کنم.

خوردن صبحانه

من قبلا صبحانه خوردن را هر روز واجب نمی دانستم. اما حالا روزی نیست که من بدون صبحانه از خانه خارج شوم. من در حال حاضر صبحانه ای در حدود ۳۰۰ کالری در روز که یک ترکیب سالمی از پروتئین و غلات سبوس دار است می خورم و در طول روز هم یک میان وعده می خورم که برای میان وعده ها هم به جای خوردن انواع اسنک های مضر یک ساندویچ با کره بادام زمینی طبیعی یا کره سیب می خورم. در کمتر از یک سال ، ۶۵ کیلو وزن کم کردم.

تغییر در برنامه غذایی

من در خوردن یکسری غذاها افراط می کردم و تصمیم گرفتم برنامه غذایی ام را تغییر دهم.هنگامی که من غذاهای پر کالری مانند بستنی، تنقلات، را با انواع اسنک های کم چرب و دانه آفتابگردان بوداده و غلات سبوس دار جایگزین کردم ، به این ترتیب نتایج بهتری را در وزن خود ایجاد کردم و اکنون انتخاب های بهتری را به طور خودکار انجام می دهم . در حال حاضر دو بچه دارم ولی از قبل هم لاغرتر هستم.

carrots

سبزیجات

با اضافه کردن سبزیجات به غذاهایم کم کم به این غذاها عادت کردم ، مثلا هنگام درست کردن پیتزا از فلفل سبز به جای سوسیس پپرونی استفاده کردم. من دیگر از خوردن چیزهایی مثل چیپس و یا دسر های غنی اجتناب کردم و آنچنان به سرعت وزنم کاهش یافت که باور کردنی نبود. من در نهایت توانستم ۴ سایز کم کنم.

فعالیت در خانه

من سعی می کنم در هر زمان که ممکن است ورزش های سبک و مناسبی را انجام دهم . در خانه به هنگام انجام دادن هر کاری و حتی به هنگام تلویزیون دیدن هم ساکت ننشینم. مثلا انجام پرش در خانه و یا روبروی تلویزیون بایستم و ادای تبلیغات تلویزیونی را در بیاورم و یا در حال شستن ظرف ها برقصم. به این ترتیب توانستم کالری بیشتری را بسوزانم. در حال حاضر لباس های من از قبل برایم مناسب ترو اندازه تر هستند.

تمرینات یوگا

انجام تمرینات یوگا برای ارتباط درست من با غذا و سلامتی بدنم بهترین چیز است. تمرینات آن باید چندین بار در هفته انجام گیرد و در حال حاضر مدل و انگیزه غذا خوردن من کلا عوض شده است  طوری که من به طور حسی غذا می خورم و زمانی که هم که کاملا سیر شدم کنار می کشم. حقیقتی که تا به کلاس های یوگا نروید متوجه حرف من نخواهید شد.!

چگونگی خوردن فست فود ها

هنگامی که برای خوردن انواع فست فودها به بیرون می رفتم ، از آن غذا مقدار زیادی سفارش می دادم، اما اکنون با سفارش یک مدل و آن هم کم قانع هستم:  مثلا مقدار کمی سیب زمینی سرخ کرده و یا تعداد کمی از تکه های مرغ سوخاری. به این ترتیب درطول هفت هفته توانستم  ۱۶ کیلو وزن کم کنم.اکنون از زمانی که بچه دبیرستانی بودم هم لاغرترم .

نخوردن غذا در شب

هر بار که من تصمیم می گرفتم وزن خود را کم کنم اولین کاری که می کردم این بود که از ساعت   ۱۸:۳۰ شب به بعد ار خوردن هرچیزی خودم را منع می کردم . این کار را در ۵ روز اول هفته انجام می دادم و در دو روز دیگر که بیشتر بیرون و به گشت و گذار بودم این اجبار را برای خودم برمی داشتم و هرچیزی از جمله تنقلات مورد علاقه ام را می خوردم. به این ترتیب توانستم تنها در مدت دو ماه وزن زیادی را کم کنم.

پیاده روی

من هر روز مسافت طولانی ای را پیاده روی می کردم، این کار را همه روزه انجام می دادم .حتی در روزهایی که آب و هوا بسیار وحشتناک و بد است هم اگر شده به مدت ۱۰ دقیقه این کار را انجام می دادم. استفاده از کفش های ورزشی مورد علاقه ام هم در بیشتر شدن انگیزه من تاثیر زیادی می گذاشت. به این ترتیب توانستم در طول یک سال ۵۰ کیلو از وزن خود را کم کنم.

منبع:  جام نیوز

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*